Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Навчання комплаєнс-спеціалістів і роль незалежних навчальних центрів

17.01, 15 березня 2024
469
0

Компанії фінансового сектору підпадають під дію комплаєнс-регулювання. Як наслідок, знайомство з імплементацією та дотриманням законів, нормативних актів та комплаєнс-практик стає складним. Для компаній це може бути серйозною організаційною проблемою, оскільки необхідно створити навчання співробітників, підготувати матеріал, та регулярно проводити навчання відповідно до посадових обов'язків працівників. Треба виділити навчання для комплаєнс-офіцерів із метою глибшого вивчення законів та комплаєнс-діяльності й окремо провести навчання для інших спеціалістів щодо наявності в компанії вимог із комплаєнс, ознак протиправної діяльності, як повідомити про порушення, про кодекс корпоративної поведінки й інші теми, притаманні діяльності всього підприємства.

Сьогодні більшість країн, банків, фінансових і низки нефінансових установ зіткнулися з місцевим та міжнародним законодавством у сфері запобігання відмиванню грошей та фінансуванню тероризму (AML&CTF). Важливими вимогами законодавства є забезпечення належного навчання працівників.

Німеччина

Відповідно до закону Німеччини "Про відмивання грошей", у фінансових установах має існувати постійна навчальна програма з протидії відмиванню грошей, щоб регулярно інформувати співробітників про нові методи щодо такої протиправної діяльності. Обов'язком усіх співробітників є знання законодавства про протидію відмиванню коштів та знання того, як правильно проводити ідентифікацію клієнтів, щоб уникнути фінансових злочинів.

Із цією метою в державі розроблено навчальну програму - Європейський сертифікований фахівець із комплаєнсу (ECCP), яка має на меті надати учасникам необхідні ноу-хау та навички для подолання поточних ризиків та викликів у сфері комплаєнсу. Курс складається з різних модулів, що охоплюють широкий спектр тем й ідеально відповідає практичним вимогам. Сертифікація сприяє розвитку компетентності через поєднання знань і прикладного навчання. Зміст курсу надають навчальною онлайн-платформою, регулярними онлайн-семінарами та проходженням тестів.

Німецькі навчальні заклади пропонують курси, семінари та воркшопи з питань AML-комплаєнсу та найкращих практик. Ці програми призначені для підвищення знань та навичок окремих осіб та організацій щодо дотримання правил AML.

Як ефективніше виконувати комплаєнс-процедури для бізнесу? З новим рішенням LIGA360. Контролюйте дотримання вимог законодавства, здійснюйте due dilligence та AML/KYC перевірки, моніторте репутацію вашої компанії та партнерів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Франція

У межах боротьби з відмиванням грошей у Франції на фінансові установи й інші суб'єкти господарювання покладається комплексний набір зобов'язань, спрямованих на запобігання та виявлення діяльності з відмивання грошей та фінансування тероризму. Ці зобов'язання встановлені насамперед у французькому Законі про боротьбу з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму (LCB-FT) та пов'язаних із ним нормативно-правових актах. Підприємства у Франції зобов'язані дотримуватись такого ключового зобов'язання: повинні забезпечувати постійне навчання та програми підвищення обізнаності для своїх співробітників, щоб переконатися, що вони обізнані з вимогами AML та перевірки клієнтів і можуть виявляти підозрілу діяльність.

Підтримання високого рівня обізнаності й досвіду у сфері протидії відмиванню коштів серед персоналу суб'єктів первинного фінансового моніторингу має вирішальне значення. Навчити співробітників розпізнавати підозрілі дії та повідомляти про них може бути складно, особливо для малих підприємств з обмеженими ресурсами.

Проводяться навчальні програми й інформаційно-просвітницькі ініціативи для фахівців фінансового та нефінансового секторів. Інформування людей про ризики відмивання грошей та методи виявлення допомагає на ранніх стадіях виявляти підозрілу діяльність.

OAE

Створення ефективної програми навчання персоналу з протидії відмиванню коштів є обов'язковою вимогою для фінансових установ і нефінансових компаній та професій, таких як торговці дорогоцінними металами та камінням, агенти з нерухомості, аудитори й постачальники корпоративних послуг.

У статті 21 Постанови Кабміну No (10) від 2019 року зазначено, що комплаєнс-офіцер компанії повинен планувати, упроваджувати та документувати програму навчання з протидії відмиванню коштів (відмиванню) доходів. Співробітники мають розуміти свої обов'язки, включаючи виявлення підозрілих транзакцій/дій, а також наслідків недотримання законів і правил.

Основними цілями навчальної програми з протидії відмиванню коштів є:

  • Навчити персонал виявляти методи та концепції відмивання грошей та фінансування тероризму, які мають відношення до організації.

  • Допомогти співробітникам зрозуміти політику, практику, системи та засоби контролю, що реалізуються організацією у сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму.

  • Координація дій зі співробітниками комплаєнс, щоб зрозуміти свої обов'язки, включаючи повідомлення про підозри співробітнику зі звітності про відмивання грошей (MLRO).

  • Забезпечити, щоб усі співробітники знали про свої ролі й обов'язки в зусиллях організації щодо боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму.

Україна

ЗАКОН УКРАЇНИ "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" 2019 року вказує, що суб'єкт первинного фінансового моніторингу зобов'язаний уживати відповідно до законодавства заходів для забезпечення проходження відповідальним працівником навчання у сфері запобігання та протидії протягом трьох місяців із дня його призначення, а також підвищення кваліфікації відповідального працівника шляхом проходження навчання не менше ніж один раз на три роки на базі відповідного навчального закладу, що належить до сфери управління спеціально уповноваженого органу, та в інших навчальних закладах за погодженням зі спеціально уповноваженим органом.

Таким чином, комплаєнс-навчання є необхідною складовою загальної комплаєнс-програми на підприємстві, а також є вимогою законодавства, яке вказує саме на структуру навчання та категорії осіб, для кого воно призначене.

Спробуйте перше рішення для комплаєнс-контролю в Україні. LIGA360 надає повноту інформації для AML/KYC перевірок та процедури due dilligence. Верифікуйте контрагентів, оцінюйте санкційні та корупційні ризики щодо них. Замовте за посиланням.

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему