Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Повернення митних перевірок. До чого готуватися бізнесу?

20 березня Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект №9456, яким внесла зміни до Митного кодексу України, що стосуються особливостей митного оформлення біометану. Окрім того, з прийняттям проекту було враховано правку щодо відновлення перевірок.

Тож підприємці мають готуватися до спілкування з податковими та митними органами, оскільки митні перевірки повертаються.

Що будуть перевіряти?

Своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплату митних платежів, які були призупинені з 24 лютого 2022 року на час дії воєнного стану. Їх планують частково поновити та перевіряти на дотримання вимог чинного законодавства з 1 травня 2024 року.

Всі незакінчені до 24.02.2022 року документальні перевірки, зустрічні звірки будуть поновлені на невикористаний строк.

Окрім того законопроектом передбачено право надсилати (вручати) акти (довідки) про результати документальних перевірок, зустрічних звірок, заперечення до актів перевірок, податкові повідомлення-рішення, вручення яких не було завершене до 24.02.2022 року. Це право може бути реалізоване протягом 60 днів з дня набрання законопроектом чинності.

LIGA360 LEGAL SOLUTION - аналіз законодавства й практика правозастосування для кожного фахівця. Знайдіть нормативні документи, досліджуйте правові питання та звіряйтеся з експертами. Дізнайтеся більше переваг за посиланням 

До чого готуватися бізнесу?

Перевірки можуть бути розпочаті за наявності безпекових умов для їх проведення, наявності доступу до документів, допуску до приміщень підприємств, проведення інвентаризацій, відбору проб/зразків товарів та ін.

До квартальних планів-графіків документальних планових виїзних перевірок митного органу у 2024 році можуть включатися підприємства:

  • які здійснюють ввезення на митну територію України підакцизних товарів;

  • що здійснюють вивезення з митної території України товари, на які законом установлено вивізне мито;

  • що оформили митні декларації зі звільненням від сплати митних платежів, використанням пільг, розстроченням сплати митних платежів тощо;

  • щодо яких у митного органу наявна інформація про декларування не в повному обсязі складових митної вартості;

  • які під час декларування країни походження вказали невірну країну походження і це вплинуло на надходження митних платежів до бюджету;

  • за наявності у митних органів інформації про порушення правил класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД.

Плани графіки планують оприлюднювати до 15 числа останнього місяця кварталу, що передує кварталу в якому будуть проводитися такі документальні планові виїзні перевірки.

Якщо документальні перевірки, що були заново ініційовані чи поновлені не зможуть бути завершені через відсутність безпечних умов для їх проведення, вони будуть зупинятися. Таке рішення буде прийматися керівником митного органу або особою, яка виконує його обов'язки, до відновлення безпечних умов та/або усунення перешкод для їх проведення, в тому числі за поданою вмотивованою заявою підприємства, яке перевіряється.

Кого не торкнуться прийняті зміни?

Платники податків, які ввозять у період дії воєнного стану товари, що визнані гуманітарною допомогою документальним перевіркам не піддаватимуться.

Також мораторій продовжує свою дію на платників податків, місцезнаходження яких станом на дату початку тимчасової окупації є тимчасово окуповані території України до останнього числа місяця з моменту завершення тимчасової окупації.

Ця ж сама норма застосовується і до платників податків, що знаходяться на територіях де ведуться активні бойові дії та можливі бойові дії.

У разі ж якщо платник податків змінив своє місцезнаходження, мораторій буде продовжено до дати державної реєстрації такої зміни.

Як підготуватися до перевірок держорганів? З рішенням LIGA360. Практичні рекомендації, докладні алгоритми дій й відповіді на питання щодо перевірок. Деталі за посиланням. 

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему