Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ТОП-10 ризик-факторів для бізнесу в 2024

У сучасному динамічному світі бізнес постійно стикається з різноманітними викликами, які можуть вплинути на його успіх.

2024 рік не є винятком та існує низка ризик-факторів, які юридичні особи, фізичні особи підприємці, компанії, які займаються веденням бізнесу повинні враховувати для ефективного введення господарської діяльності.

Перелік найбільших ризик-факторів для бізнесу в 2024 році:

1. Економічна невизначеність

Коливання в світовій економіці можуть впливати на попит товарів та послуг, а також на витрати бізнесу. Інфляція, зміни в процентних ставках і валютних курсах можуть суттєво вплинути на фінансову стабільність компаній.

2. Геополітичні ризики

Так, 24.02.2022 року, військовослужбовці збройних сил рф, шляхом збройної агресії, з погрозою застосування зброї та її фактичним застосуванням, незаконно вторглись на територію України через державні кордони України в Автономній республіці Крим, Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, інших областях та здійснили збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, та здійснили окупацію частин вказаної території, чим вчинили дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що продовжується по теперішній час та призводить до загибелі значної кількості людей та інших тяжких наслідків.

Враховуючи вищевикладене, є ризики щодо порушення ланцюгів постачання, ринку збуту товарів.

Конфлікти, політичні зміни та санкції можуть порушити ланцюги постачання та вплинути на ринки збуту. Нестабільність у регіонах з важливими ресурсами або виробничими потужностями створює додаткові ризики для бізнесу.

3. Кіберзагрози

З ростом цифровізації компанії стають більш уразливими до кібератак. Витоки даних, атаки типу «відмова в обслуговуванні» та інші форми кіберзлочинності можуть призвести до фінансових втрат і репутаційних ризиків.

4. Зміни в регулюванні

Враховуючи той факт, що в Україні введено воєнний стан, законодавство постійно змінюється, відповідно змінюються й регулюючі вимоги щодо ведення господарської діяльності.

У зв'язку із вищезазначеним, це може вплинути на операційні процеси та витрати бізнесу. Це особливо актуально для компаній, що працюють у міжнародному контексті, де регулювання може відрізнятися від країни до країни.

5. Екологічні ризики

Кліматичні зміни та пов'язані з ними природні катастрофи можуть вплинути на виробництво, постачання та інфраструктуру. Більше того, зростають вимоги до екологічної відповідальності бізнесу, що також може вимагати додаткових витрат.

6. Технологічні зміни

Стрімкий розвиток технологій створює як нові можливості, так і ризики для бізнесу. Підприємства, які не встигають за технологічними інноваціями, можуть втратити конкурентоспроможність.

7. Ризики в ланцюгах постачання

Переривання в ланцюгах постачання, спричинені природними катастрофами, конфліктами або іншими факторами, можуть вплинути на здатність бізнесу своєчасно забезпечувати клієнтів товарами та послугами.

8. Зміни в споживчих вподобаннях

Смаки та пріоритети споживачів можуть швидко змінюватися, що вимагатиме від бізнесу адаптації до нових трендів. Нездатність вчасно реагувати на ці зміни може призвести до втрати ринку споживачів, відповідно й знизити рівень доходів компаній.

9. Ризики конкуренції

Посилення конкуренції на ринку може вплинути на прибутковість компанії. Нові гравці, інноваційні продукти та зниження цін конкурентами створюють додатковий тиск на бізнес.

10. Соціальні ризики

Соціальні питання, такі як нерівність, трудові конфлікти та зміни в демографії, можуть впливати на репутацію компанії та її здатність залучати та утримувати таланти.

Успішне управління ризиками є критично важливим для стійкості та розвитку бізнесу в умовах постійних змін і невизначеності. Про активний підхід до моніторингу зовнішнього середовища, а також готовність адаптуватися до нових викликів допоможуть підприємствам зменшити негативний вплив ризик-факторів та скористатися новими можливостями. У 2024 році підприємства повинні зосередити увагу на стратегіях, які забезпечать їхню стійкість перед економічними, геополітичними, технологічними та іншими загрозами.

Нова LIGA360 змінює все! Єдиний продукт для всієї компанії. Виявляє правові, партнерські, фінансові, санкційні, репутаційні ризики. Допомагає приймати аргументовані рішення, використовуючи силу інформації на 360. Замов презентацію для своєї компанії. 

Рекомендації

  • Проводити регулярний аналіз ризиків і розробляти плани дій на випадок різних сценаріїв.

  • Впроваджувати сучасні технології кібербезпеки та забезпечувати постійну підготовку персоналу до роботи в умовах цифрових загроз.

  • Здійснювати моніторинг змін у законодавстві та оперативна адаптувати бізнес-процеси відповідно до нових вимог.

  • Розробляти стратегії сталого розвитку, які враховують екологічні аспекти діяльності.

  • Інвестувати в дослідження і розвиток, щоб бути на передовій технологічних інновацій.

Ці кроки допоможуть бізнесу не лише вижити в умовах зростаючих ризиків, але й процвітати в новій реальності.

Скористайся найгарячішою пропозицією - Summer program від LIGA ZAKON! Твоя знижка на нову LIGA360 для контролю бізнес-ризиків й ухвалення рішень. Забезпеч всю команду інформацією, і економ більше з кожною додатковою ліцензією. 

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему