Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Переваги корпоративного управління ризиками підприємства

Основною передумовою корпоративного управління ризиками є функціонування підприємства у спосіб, що приносить користь, як підприємству, так і його акціонерам. Усі суб'єкти господарювання стикаються з невизначеністю, і завданням менеджменту підприємства є зменшення рівня невизначеності, який підприємство готове створити для збільшення своєї вартості. Невизначеність є елементом ризику, а також можливістю, яка може зменшити вартість підприємства. Корпоративне управління ризиками дозволяє суб'єктам господарювання ефективно справлятися з невизначеністю та пов'язаними з нею ризиками, збільшуючи при цьому кінцевий результат створення додаткової вартості компанії.

Управління ризиками підприємства - це стратегічний підхід, заснований на ризиках, який визначає, оцінює та управляє організаційними процесами, щоб запобігти втратам і отримати вигоду від можливостей. На відміну від традиційного управління ризиками, яке зосереджується на вузьких областях, управління корпоративними ризиками підприємства застосовує цілісну перспективу, враховуючи всі типи ризиків для підтримки стратегії та ефективності підприємства.

Корпоративна система управління ризиками зосереджена на досягненні цілей підприємства за чотирма категоріями:

· Стратегічні - пов'язані з цілями високого рівня, які підтримують цілі підприємства;

· Операційні - ефективне та раціональне використання ресурсів;

· Звітність - достовірність звітності;

· Комплаєнс - дотримання відповідності в процесі діяльності підприємства.

Ключовими елементами корпоративного управління ризиками підприємства є:

· Ідентифікація ризиків

Ідентифікація ризиків передбачає визначення потенційних несприятливих подій, таких як фінансові втрати та загрози безпеці на основі аналізу ризиків. В залежності від розуміння цілей підприємства, видів його діяльності та середовища, існує кілька методів визначення ризиків:

1. Реєстри ризиків документують ризики підприємства, рейтинги (пункти або рівні ризику), відповідальне керівництво та зони впливу, а також підсумовують дії, які вживає підприємство у відповідь на ризик.

2. Сеанси мозкового штурму є популярним підходом до визначення ризиків конкретного проекту, а також чудовим рішенням для створення команди.

3. SWOT-аналіз допомагає підприємствам визначити внутрішні та зовнішні фактори, які можуть вплинути на цілі його проекту.

· Оцінка ризику

Оцінка ризиків дозволяє оцінити ймовірність і вплив потенційних загроз. Пріоритезація ризиків включає оцінку серйозності, вартості, ризику, ресурсів, категорій, взаємозалежностей і керованості. Ця комплексна оцінка є основою для стратегічного зменшення ризику та планування ресурсів.

Нова LIGA360 змінює все! Єдиний продукт для всієї компанії. Виявляє правові, партнерські, фінансові, санкційні, репутаційні ризики. Допомагає приймати аргументовані рішення, використовуючи силу інформації на 360. Замов презентацію для своєї компанії.

· Реагування на ризики

Керівництво підприємства обирає тип реагування - уникнення, прийняття, пом'якшення або розподіл ризиків, розробляє управлінську структуру для уникнення ризиків до прийнятного рівня.

· Зниження ризику

Зниження ризику спрямоване на зменшення ймовірності виникнення або наслідків керованого ризику. Стратегії зменшення ризиків включають:

- Прийняття ризику передбачає усвідомлення ризику без вжиття заходів.

- Уникнення ризику означає утримання від ризикованої діяльності.

- Зменшення ризику передбачає впровадження заходів контролю для зменшення ризику.

- Передача ризику передбачає передачу ризику іншим (наприклад, через страхування).

- Розподіл ризиків передбачає розподіл ризиків між партнерами.

- Кількісна оцінка ризику - це розуміння фінансових наслідків для визначення пріоритетів ризиків.

- Оцифровування ризиків означає використання технологій для покращення управління ризиками.

- Ієрархія заходів контролю передбачає застосування в першу чергу найбільш ефективних заходів контролю.

- Контрактний розподіл ризику передбачає використання контрактів для розподілу ризику.

- Навчання збільшує знання з управління ризиками.

- Ключові показники ризику є корисним способом моніторингу ризику.

· Моніторинг ризиків і звітність

Весь процес корпоративного управління ризиками повинен контролюватися, і в разі необхідності він повинен бути змінений. Постійний моніторинг дозволяє відстежувати виявлені загрози, прогрес у зменшенні загроз і нові загрози. Ефективне звітування забезпечує прозорість завдяки чіткій видимості ризику та ефективності реагування.

Які переваги корпоративного управління ризиками підприємства?

Впровадження корпоративного управління ризиками покращує процес прийняття рішень, узгоджує прийнятний рівень ризику зі стратегічними ініціативами та покращує безперервність бізнесу, шляхом активного пом'якшення загроз. Визначення того, чи є корпоративне управління ризиками підприємства «ефективним», ґрунтується на тому, чи існує та добре функціонує низка компонентів, що є критерієм ефективності корпоративного управління ризиками.

Відтак, перевагами корпоративного управління ризиками є:

1. Покращене прийняття рішень

Управління ризиками підприємства покращує процес прийняття рішень, чітко визначаючи потенційні ризики та узгоджуючи їх із цілями підприємства. Використовує такі методи, як самооцінка ризиків і контролю, а також високорівнева оцінка ризиків для виявлення та управління ризиками, сприяючи культурі, яка надає пріоритет організаційній гнучкості та керованій стійкості до ризиків.

2. Кращі результати бізнесу

Ефективне управління ризиками покращує ефективність бізнесу шляхом активного виявлення та пом'якшення ризиків, що призводить до меншої кількості збоїв і фінансових проблем. Він забезпечує ефективне використання ресурсів, підтримує діяльність і захищає репутацію підприємства, що підтримує прийняття стратегічних рішень і збільшує конкурентну перевагу.

3. Кращий розподіл ресурсів

Управління ризиками підприємства оптимізує розподіл ресурсів, допомагаючи керівникам визначати пріоритетність ризиків і узгоджувати бюджет із цілями підприємства. Інтеграція управління ризиками підприємства з плануванням бюджету дозволяє зосередити ресурси на критичних сферах, підвищуючи ефективність і результативність.

4. Більша довіра зацікавлених сторін

Надійна система управління ризиками підприємства зміцнює довіру зацікавлених сторін, демонструючи прагнення ефективно управляти ризиками, захищати активи та репутацію, а також підвищувати довіру на ринку. Використання корпоративного програмного забезпечення для управління ризиками зміцнює здатність підприємства прогнозувати ризики та керувати ними, підтримуючи стійкість і зростання бізнесу.

Підсумовуючи викладене, варто зазначити про те, що управління корпоративними ризиками допомагає підтримувати відповідність нормативним вимогам і розвиває культуру усвідомлення ризиків, зміцнюючи стійкість вашого бізнесу та сприяючи його сталому зростанню.

Процес управління корпоративними ризиками особливо цінний для великих і складніших організацій, які функціонують у динамічних і взаємопов'язаних галузях. Він процвітає в середовищах, де ризики мають далекосяжні цілі і цілісне розуміння взаємозалежності ризиків є важливим для довгострокового успіху.

Як працювати ефективніше й уникати ризиків для твоєї компанії? З рішенням LIGA360. Тільки зараз замовляй на вигідних умовах Special program.

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему