Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Лінія магазинів EVA – герої спецпроєкту Business Bravery

26 вересня 2022, 15:05
1155
0
Автор:
Реклама

Соціальна ініціатива LIGA ZAKON, метою якої є розповісти про сміливий бізнес в Україні - BUSINESS BRAVERY. Про відчайдушних підприємців, які не зупинили свою діяльність попри всі складнощі та ризики, спричинені війною, а продовжують працювати заради мирного майбутнього. Саме вони є економічними героями України. Розпочинаємо проєкт сміливою історією лінії магазинів EVA

Лінія магазинів EVA та EVA.UA є найбільшою національною мережею магазинів краси та здоров'я, що працює в сегменті drogerie по всій Україні. Заснована у 2002 році в Дніпрі.

"Війна не змінила наших цінностей. Ми намагались і намагаємось зберігати магазини, працювати навіть у найважчих умовах заради наших клієнтів. Ми поділяємо всі тяготи нашої країни, допомагаємо Україні та українцям усім, чим можемо. Віримо у перемогу та вважаємо, що наближаємо її своєю роботою. Ми зберегли нашу команду, а це - найважливіше та найкраще, що у нас є. Команда, як завжди згуртована, енергійна, дуже самоорганізована, самостійна та відповідальна. Отже ми зберегли здатність розвивати бізнес. Всі наші ідеї та стратегічні напрями живі, мають потенціал реалізації, як тільки ситуація в країні стабілізується", - виконавча директорка ТОВ "РУШ" Ольга Шевченко.

Де знаходиться Ваша компанія на цей час і чи була змушена переміститися з початком повномасштабної війни?

Центральний офіс компанії від самого заснування у 2002 році розташований у м. Дніпрі і не переміщувався з початком повномасштабного вторгнення росії. Ще з часів пандемії COVID-19 працівники, робота яких не потребує обов'язкового перебування в офісі, мають змогу за домовленості з керівниками виконувати свої обов'язки віддалено. Багато хто після 24.02.2022 користується такою можливістю, продовжуючи роботу з інших міст, регіонів, а в деяких випадках навіть країн. Магазини мережі працюють по всій Україні. До 24 лютого мережа налічувала понад 1100 торгових точок. Станом на вересень відкритими залишаються близько 950 магазинів. Ця цифра може змінюватись щодня, залежно від ситуації в конкретному місті чи регіоні. Призупинено роботу в регіонах та містах, де точаться бойові дії, тривають обстріли. Зокрема, всі магазини у Донецькій області, частина магазинів в Одесі, ряд торгових точок на Харківщині, магазини у Миколаєві та Коблево (Миколаївська область), EVA у Зеленодольську Дніпропетровської області.

Що Ваш бізнес втратив унаслідок війни чи бойових дій?

За період повномасштабного вторгнення 200 магазинів EVA зазнали пошкоджень різного ступеню, 178 наразі не працюють. Дані про знищені та пошкоджені торгові точки - приблизні, бо до деяких, наприклад, в Маріуполі, немає доступу. Сума збитків, яку ми наразі можемо підрахувати, становить 358,7 млн грн. З них 299,3 млн грн - товари; 2,2 млн грн - грошові кошти в касах магазинів; 55,3 млн грн - обладнання; 1,9 млн грн - інші втрати (дебіторська заборгованість). EVA має розподільчі центри у Броварах, Дніпрі, Львові, а також сортувальні центри в Одесі та Харкові. Львівський та броварський РЦ розраховані на обслуговування не лише мережі магазинів, а й інтернет-напряму EVA.UA. З перших днів повномасштабного вторгнення об'єкти у Броварах та Харкові не могли функціонувати через небезпечну близькість до зони активних бойових дій. Продукцію з Броварського РЦ було перевезено на інші об'єкти. Виконання замовлень інтернет-магазину повністю лягло на львівський склад. Частина персоналу з Броварів також перемістилася для роботи до Львова. Для них при РЦ у Львові обладнали місця тимчасового проживання типу хостелу. У квітні, після відходу ворожих військ з території Київської області, склад у Броварах відновив роботу в обмеженому режимі, а з 1 жовтня почне працювати в повному обсязі. Окрім прямих втрат в результаті бойових дій треба також враховувати суттєве зниження товарообігу мережі порівняно з аналогічним періодом 2021 року. З початком повномасштабного вторгнення кількість замовлень в інтернет-магазині EVA.UA взагалі впала на 90%. Зараз замовлення відновились приблизно на 50%. Але, враховуючи довоєнні плани, EVA.UA продає лише 40% від запланованого. Значні ускладнення, особливо на початку вторгнення, були також з доставкою товарів до магазинів. Вартість та терміни доставки товарів збільшились в рази порівняно з довоєнним періодом.

Як виправляєте ситуацію для Вашого бізнесу у зв'язку з утратами?

Основні зусилля команди спрямовані на стабілізацію фінансової стійкості та збереження оборотного капіталу компанії після величезних матеріальних втрат, яких вона зазнала. Для цього було здійснено ряд кроків. Компанія суттєво зменшила інвестиції в розвиток мережі та логістики, оновлення обладнання та програмного забезпечення. Істотно скоротила витрати на маркетинг. Скоротила та відкоригувала асортиментну матрицю, виключивши товари, тимчасово відсутні на ринку України. Зробила акцент на товари першої необхідності та продукцію, яка входить до групи «Пакунок малюка». Частково відмовилась від товарів з групи «косметика і парфумерія», «краса» та тих позицій, по яким спостерігалось суттєве зниження попиту. В результаті переговорів з партнерами були досягнуті обопільно прийнятні умови дисконтування кредиторської заборгованості та реструктуризації оплат. Зараз ми й надалі гнучко та оперативно коригуємо свої поточні витрати. При цьому відновили напрямки діяльності, спрямовані на автоматизацію процесів, розвиток логістичної структури. Зокрема, продовжуємо розширення РЦ Львів та розвиток інтернет-магазину EVA.UA. Спеціалістами мережі було розроблено алгоритм та черговість відновлення роботи магазинів на територіях, звільнених від загарбників, залежно від ступеню отриманих пошкоджень та обсягу необхідних інвестицій. Наразі на деокупованих територіях відновлено роботу всіх торгових точок, де це було можливо.

Що загалом змінилося в роботі Вашого бізнесу з початку війни?

Напрям бізнесу залишився незмінним. Компанія, як і раніше, займається офлайн- та онлайн-ритейлом. За останні три місяці в цілому відновила товарні потоки та роботу зі своїми постачальниками, як українськими, так і зарубіжними, практично до довоєнного стану.

Чи мав (має) змогу Ваш бізнес забезпечувати певні потреби цивільного населення або військових під час війни?

Близько 300 працівників компанії стоять на захисті України. EVA разом з клієнтами також підтримує державу та армію, реалізуючи соціальні проєкти та надаючи допомогу за запитами. У перші дні після повномасштабного вторгнення компанія переказала 2,5 млн. грн до фонду «Повернись живим» на підтримку ЗСУ. 26 лютого в компанії було організовано оперативний штаб для обробки запитів на отримання благодійної допомоги від ТРО, ЗСУ, волонтерських організацій, шелтерів для переселенців, інтернатів, лікарень, шпиталів, пологових будинків та перинатальних центрів. На кінець вересня оперативний штаб задовольнив понад 380 запитів. Всього передано понад 110 тис. одиниць товарів першої необхідності на суму близько 4,9 млн грн.

Для волонтерських, громадських організацій і державних установ, що мають власне фінансування та готові закупати товари на благодійні потреби, EVA запровадила соціальну знижку 25%.

З кінця лютого компанія також забезпечує комплексними обідами поранених захисників України, що проходять лікування у Дніпропетровській обласній клінічній лікарні ім. Мечникова. Щодня включно з вихідними працівники EVA доставляють 120-150 порцій, які готуються на потужностях ресторану для співробітників у центральному офісі.

Крім того, EVA передала один зі своїх складських конвеєрів благодійному фонду GoodWill (м. Київ). Партнер компанії «Розумна Інтралогістика» безкоштовно допоміг з установкою та налагодженням даного обладнання, завдяки якому працівники фонду зможуть швидше сортувати гуманітарні вантажі та ефективніше надавати допомогу потребуючим.

У липні за запитом підрозділу аеророзвідки однієї з військових частин ЗСУ компанія придбала та передала захисникам України 2 квадрокоптери DJI Mavic 3 вартістю близько 220 тис. грн. До того 2 власних квадрокоптери EVA також передала на потреби ЗСУ. Для зенітної ракетної бригади повітряного командування «Схід» було придбано 200 бронежилетів ІV класу за стандартами НАТО виробництва американської компанії CAA Industries вартістю 119 668 $.

Вагомі результати демонструють також проєкти, до яких EVA долучає клієнтів. Проєкт «Корзини допомоги» стартував 05 травня на Львівщині. Він передбачає для клієнтів можливість залишити у спеціальних кошиках засоби гігієни для ЗСУ, ТрО і лікарень. За майже 5 місяців зборів партнеру проєкту БФ «КОЛО» було передано 205 коробок із допомогою, які розподілили між 18 військовими частинами та формуваннями. З 16 серпня проєкт був масштабований на додаткові 200 магазинів майже у всіх областях України.

Проєкт «Підтримай захисників» стартував 16.05.2022 р. Це спільна ініціатива EVA та благодійного фонду «Повернись живим», яка передбачає можливість перевести будь-яку добровільну суму пожертв фонду «Повернись живим» на допомогу ЗСУ на касі будь-якого з магазинів EVA. Мінімальна сума добровільного внеску складає 1 грн. Станом на 21 вересня до фонду «Повернись живим» перераховано 9 043 697 грн. Ініціативу підтримали понад 500 тис. клієнтів мережі.

Крім того, EVA активно підтримує проєкт «Дитинство без війни», який направлений на евакуацію дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, до Туреччини задля їх безпеки. Наразі в рамках ініціативи евакуйовано близько 2000 дітей та осіб, що їх супроводжують. Клієнти мережі, які є користувачами програми лояльності «EVA МОЗАЇКА», можуть переказувати на користь ініціативи свої бонуси. На підтримку ініціативи зібрано понад 2,4 млн. грн у вигляді бонусів. Збір триває.

Досьє: ТОВ «РУШ»

перевірено за допомогою системи аналізу і моніторингу ContrAgent

Поділитися досвідом може кожна компанія. Для цього достатньо заповнити форму - і ми обов'язково зв'яжемося з вами.

Головні умови для участі у спецпроєкті для бізнесу:

  • продовження діяльності під час воєнного стану в Україні;

  • жодних зв'язків із ворогом, а саме з рф та рб.

Ваш бізнес сміливий, якщо працює під час війни, - про це мусить знати світ!

Слава Україні!

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини