Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Законопроект про блокування сайтів обіцяють доопрацювати

10 липня 2018, 12:15
147
0
Реклама

12 липня 2017 р. в Парламенті був зареєстрований законопроект № 6688, покликаний удосконалити правові механізми протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері.
Найбільша хвиля резонансу з приводу цього документа піднялася 21 червня, коли Верховна Рада включила його до порядку денного. Це обумовлено тим, що ключовою метою законопроекту є узаконення можливості тимчасового блокування доступу до сайтів і сервісів в інтернеті за рішенням не тільки суду, але і прокурора, слідчого і Ради національної безпеки і оборони України. Також, законопроект вводить нові обов'язки і штрафи для операторів і провайдерів, а також передбачає нові повноваження держорганів. Детальніше про законопроект див. «Депутати хочуть дозволити досудове блокування сайтів».
Низка громадських і професійних об'єднань різко виступили проти законопроекту, оскільки вбачають в ньому реальну загрозу обмеження прав людини в інтернеті і створення механізмів тиску на провайдерів. Найбільші претензії викликають неоднозначні правові формулювання і можливість тимчасового блокування в позасудовому порядку.
Такі заклики дали свій результат і 9 липня провідний співавтор законопроекту, член парламентського комітету з питань національної оборони і безпеки Іван Винник пообіцяв, що законопроект буде доопрацьований і повторно внесений до парламенту. За його словами, доопрацювання документа відбуватиметься за участю представників ОБСЄ. У результаті повинна вийти збалансована ініціатива, узгоджена із західними партнерами.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини