Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Для розміщення тимчасової споруди паспорта прив'язки не достатньо

5 липня 2018, 17:15
3709
0
Реклама

16 травня Верховний суд зробив висновок, суть якого важливо враховувати всім, хто займається бізнесом, пов'язаним з розміщенням тимчасових споруд на землях комунальної власності. У таких випадках не достатньо мати на руках лише паспорт прив'язки споруди для підприємницької діяльності за конкретною адресою, виданий відділом містобудування, архітектури та ЖКГ місцевої держадміністрації.
Цей спір почався з того, що одна з сільрад Рівненської області звернулася з позовом до ФОП з вимогою звільнити і повернути самовільно зайняту землю комунальної власності. В основі вимог була заявлена відсутність у ФОП правовстановлюючих документів на землю, оскільки рішення про надання ділянки підприємцю сільрада не виносила. Під час судового розгляду цієї справи ключовим контраргументом ФОП була наявність у неї паспорта прив'язки споруди для підприємницької діяльності за конкретною адресою. При цьому, на її думку, для встановленої конструкції окремого рішення місцевої ради не потрібно. Однак місцевий і апеляційний суди не погодилися з позицією відповідача та констатували самовільне зайняття земельної ділянки.

Коли справа дійшла до касаційної стадії, у своїй постанові від 16.05.2018 р. по справі № 918/633/16 Верховний суд підкреслив, що за відсутності рішення органу місцевого самоврядування про надання земельної ділянки у власність або в користування, ніхто не має права користуватися землею комунальної власності. У зв'язку з цим, розміщення відповідачем тимчасової споруди за відсутності таких документів не можна визнати законним. Причому факт наявності паспорта прив'язки тимчасової споруди для підприємницької діяльності за конкретною адресою не свідчить про виникнення у відповідача права користування землею. Тому, підсумок справи - підприємцю доведеться звільнити земельну ділянку та привести її в первинний вигляд.
Цей приклад підтверджує те, що бізнесу в першу чергу варто бути зацікавленим в дотриманні правових процедур під час взаємодії з органами влади. Нерухомість - в зоні особливо пильної уваги, в зв'язку з чим варто користуватися додатковими засобами контролю для уникнення помилок і захисту від рейдерства. Зокрема, про зміни в реєстрі нерухомості щодо конкретного об'єкта можна своєчасно дізнатися SMS-повідомленням, електронним листом, а також повідомленням в кабінеті користувача за допомогою спеціального сервісу «SMS-Маяк», запущеного на технічній базі «ЛІГА:ЗАКОН».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини