Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Прокуратура нагадує: не забувайте перевіряти законність землевідведення

4 липня 2018, 13:22
181
0
Реклама

Прокуратура Київської області повідомила про одну зі своїх земельних справ, яка нагадує забудовникам про важливість дотримання земельного законодавства. Приводом для неї стало рішення місцевої ради, яким була вилучена з постійного користування державного лісового господарства земельна ділянка розміром близько шести гектарів, яка нібито входить до генерального плану забудови міста. Цю землю місцева рада розраховувала передати забудовнику для будівництва житлового комплексу.
Однак правоохоронцям вдалося в судовому порядку довести, що спірна земельна ділянка відноситься до земель держвласності лісового фонду, а її передача в категорію земель житлової та громадської забудови здійснена з перевищенням повноважень і з порушенням норм земельного та лісового законодавства. Більш того, розпорядження такими землями відноситься до компетенції уряду. З позицією прокурорів погодився Верховний суд, в зв'язку з чим зазначене рішення місцевої ради та договір оренди землі були визнані недійсними, держреєстрація скасована, а землі повернуті державі.
Таким чином, щоб уникнути претензій від правоохоронців і значних фінансових втрат у зв'язку з поверненням виділеної землі, на якій вже почалося будівництво, землекористувачам варто самим контролювати правильність землевідведення. Моніторинг з метою оперативної реакції на будь-які помилки або навмисні незаконні дії варто доповнити відстеженням змін в реєстрі нерухомості за допомогою електронних засобів.
Таку можливість надає спеціальний сервіс «SMS-Маяк», запущений на технічній базі «ЛІГА:ЗАКОН». З його допомогою про зміни в реєстрі нерухомості можна оперативно дізнатися SMS-повідомленням, електронним листом, а також повідомленням в кабінеті користувача.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини