Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бізнесу пообіцяли повноцінне впровадження електронних сервісів

27 грудня 2017, 12:22
142
0
Реклама

Міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що 21 грудня Мін'юст почав випуск ключів для накладення та перевірки електронного цифрового підпису із сертифікатами, які відповідають міжнародним алгоритмам криптозахисту. Нововведення дасть можливість застосовувати криптографічні алгоритми RSA та ECDSA для надання електронних послуг відповідно до Закону «Про електронні довірчі послуги», гармонізувати електронний документообіг із країнами ЄС, а також запровадити сучасний механізм електронної ідентифікації Mobile ID.

За словами Міністра, за допомогою Mobile ID будь-який громадянин, маючи мобільний телефон та ЕЦП, зможе написати юридично значимий документ - угоду, заяву, звернення тощо - і завізувати його. Цей правочин матиме таку саму юридичну силу, як і угода, складена на папері, засвідчена підписами й печатками.

Як видно, розвиток сучасних технологій веде до спрощення процедури укладення правочинів, однак зворотною стороною медалі стають зростаючі ризики, адже шахраї також йдуть в ногу з часом. Високий рівень підходу зловмисників до свого промислу вимагає від бізнесу адекватної протидії. Зокрема, запуск державою електронних реєстрів відкрив можливість і додаткового контролю власниками нерухомості всіх операцій з їх майном, що підлягають державній реєстрації.

Наприклад, про зміни в реєстрі можна оперативно дізнатися SMS-повідомленням, електронним листом, а також повідомленням у кабінеті користувача за допомогою спеціального сервісу SMS-Маяк, запущеного на технічній базі «ЛІГА:ЗАКОН». Контролюючи реєстраційні дії щодо свого майна, власник зможе швидко відреагувати на незаконні дії та припинити спроби рейдерського захоплення.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини