Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Самовільне використання землі може принести замість прибутку значні збитки

15 грудня 2017, 17:36
201
0
Реклама

Столична прокуратура повідомила подробиці судового провадження за позовом про повернення в комунальну власність земельної ділянки вартістю 2,5 млн гривень. Відповідачем у цій справі виступає ресторатор, який незаконно влаштував свій заклад на цій землі.

Рішенням господарського суду Києва від 07.09.2017 р. спірну ділянку було повернено в користування міста з вимогою до відповідача про звільнення землі від будівель і споруд. Не погодившись із таким вердиктом, підприємець оскаржив судове рішення. Але і Київський апеляційний господарський суд визнав користування земельною ділянкою в цьому випадку незаконним, а вимоги про її звільнення від будівель - виправданими.

У цьому епізоді прокуратура нічого не говорить про кримінальне провадження за фактом самозахоплення землі. Тому якщо такої справи немає - підприємцеві надано можливість вийти із цієї ситуації з мінімальним збитком, що обчислюється тільки вартістю демонтажу ресторанних будівель. Проте цілком можливо, що ця історія ще матиме продовження в кримінально-правовому аспекті.

Враховуючи непоодинокі випадки самовільного захоплення нерухомості, не втрачають актуальності питання антирейдерської профілактики та захисту. Фізичний контроль краще доповнити відстеженням змін у реєстрі нерухомості за допомогою електронних засобів.

Таку можливість надає спеціальний сервіс SMS-Маяк, запущений на технічній базі «ЛІГА:ЗАКОН». З його допомогою про зміни в реєстрі нерухомості можна оперативно дізнатися SMS-повідомленням, електронним листом, а також сповіщенням у кабінеті користувача. Контролюючи реєстраційні дії стосовно свого майна, власник зможе швидко відреагувати на незаконні дії та припинити спроби рейдерського захоплення.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини