Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Антимонопольний комітет може отримати нові повноваження у взаємодії з бізнесом

12 грудня 2017, 09:01
170
0
Реклама

Мінекономрозвитку винесло на громадське обговорення чергову ініціативу щодо вдосконалення системи публічних закупівель. Документ містить низку пропозицій, що стосуються повноважень АМКУ, механізму плати за подання скарги, роботи електронної системи закупівель тощо.

Оприлюднений законопроект серед іншого передбачає доповнення Закону «Про публічні закупівлі» новою нормою про те, що для розгляду скарг АМКУ має право просити й отримувати у замовників, учасників, контролюючих органів, уповноваженого органу, інших осіб відповідну інформацію, документи та матеріали щодо проведення процедури закупівель. Одержувачі такого запиту протягом трьох робочих днів повинні направити необхідну інформацію.

Також серед нововведень - визначення дій, що виконуються електронною системою закупівель автоматично. Зокрема, це дії з формування та розміщення документів в електронній системі, а також проведення та завершення процедур закупівель. Якщо цю ініціативу підтримає законодавець, з користувачів (замовників і учасників) зніметься обов'язок щодо виконання таких самих дій повторно.

Крім того, законопроект передбачає два істотні нововведення в Законі «Про публічні закупівлі». По-перше, визначення як замовників у розумінні цього Закону суб'єктів, діяльність яких здійснюється на основі цін (тарифів), установлених НКРЕКП, а також суб'єктів, які забезпечують функціонування системи транспортування аміаку. У цю ж категорію підпадають і суб'єкти, створені іншими замовниками. По-друге, законопроект передбачає зміну вартісних порогів застосування Закону для всіх замовників в окремих сферах господарювання - 600 тис. для товарів і послуг та 3 млн. грн для робіт.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини