Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Порушення порядку придбання держмайна може стати підставою для його повернення

6 листопада 2017, 14:23
71
0
Реклама

Столична прокуратура повідомила про судовий позов щодо повернення у власність держави навчально-спортивної бази в Києві, вартістю близько 300 млн. грн. Цей масштабний об'єкт, що складається із спортивного комплексу з трибунами й адмінкорпусом, басейну, готелю та інших споруд загальною площею майже 7 тис. кв. м, перебував у віданні організації профспілок СРСР, а після його розпаду був закріплений за Федерацією профспілок України. Надалі на підставі рішення районного суду Києва спірне майно перейшло у власність Федерації профспілок.

Проте, на думку прокуратури, відчуження зазначеного майна з державної власності сталося без згоди Фонду держмайна, тому перебування його на балансі Федерації профспілок незаконне. На цю ситуацію правоохоронці відреагували позовом про визнання права власності держави на вказаний спортивний комплекс і витребування його з незаконного володіння. Ця справа розглядалася судами неодноразово, а останнім рішенням господарського суду Києва від 25.10.2017 позовні вимоги прокурора визнано законними і задоволено в повному обсязі.

Нагадаємо, запуск державою електронних реєстрів відкрив можливість додаткового контролю власниками нерухомості всіх операцій з їх майном, що підлягають державній реєстрації. Такий контроль є найбільш сучасним і зручним через оперативність і широкий перелік способів повідомлення хазяїна нерухомості про будь-які зміни реєстрового запису.

Приміром, про зміни в реєстрі можна оперативно дізнатися SMS-повідомленням, електронним листом, а також сповіщенням у кабінеті користувача за допомогою спеціального сервісу SMS-Маяк, запущеного на технічній базі «ЛІГА:ЗАКОН». Контролюючи реєстраційні дії щодо свого майна, власник зможе швидко відреагувати на незаконні дії та запобігти спробам рейдерського захоплення.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини