Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Порушення порядку придбання держмайна може стати підставою для його повернення

6 листопада 2017, 14:23
129
0
Реклама

Столична прокуратура повідомила про судовий позов щодо повернення у власність держави навчально-спортивної бази в Києві, вартістю близько 300 млн. грн. Цей масштабний об'єкт, що складається із спортивного комплексу з трибунами й адмінкорпусом, басейну, готелю та інших споруд загальною площею майже 7 тис. кв. м, перебував у віданні організації профспілок СРСР, а після його розпаду був закріплений за Федерацією профспілок України. Надалі на підставі рішення районного суду Києва спірне майно перейшло у власність Федерації профспілок.

Проте, на думку прокуратури, відчуження зазначеного майна з державної власності сталося без згоди Фонду держмайна, тому перебування його на балансі Федерації профспілок незаконне. На цю ситуацію правоохоронці відреагували позовом про визнання права власності держави на вказаний спортивний комплекс і витребування його з незаконного володіння. Ця справа розглядалася судами неодноразово, а останнім рішенням господарського суду Києва від 25.10.2017 позовні вимоги прокурора визнано законними і задоволено в повному обсязі.

Нагадаємо, запуск державою електронних реєстрів відкрив можливість додаткового контролю власниками нерухомості всіх операцій з їх майном, що підлягають державній реєстрації. Такий контроль є найбільш сучасним і зручним через оперативність і широкий перелік способів повідомлення хазяїна нерухомості про будь-які зміни реєстрового запису.

Приміром, про зміни в реєстрі можна оперативно дізнатися SMS-повідомленням, електронним листом, а також сповіщенням у кабінеті користувача за допомогою спеціального сервісу SMS-Маяк, запущеного на технічній базі «ЛІГА:ЗАКОН». Контролюючи реєстраційні дії щодо свого майна, власник зможе швидко відреагувати на незаконні дії та запобігти спробам рейдерського захоплення.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини