Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

У фітосанітарному контролі впроваджують ризик-орієнтований підхід

3 листопада 2017, 10:15
156
0
Реклама

Керівник Держпродспоживслужби Володимир Лапа обґрунтовує доцільність запровадження фітосанітарного контролю певних видів продукції, що підлягають стовідсотковому фітосанітарному контролю, на принципах ризик-орієнтованого підходу. Його суть полягає в тому, що якщо господарюючий суб'єкт ретельно дотримується фітосанітарних вимог країни призначення, і під час перевірки його продукції не виявлено невідповідності цим вимогам, то контрольовану долю можна знизити зі 100 % до 50 % або ще нижче. При цьому до порушників має бути застосовано більш суворий контроль.

Певною мірою, за словами чиновника, такий підхід вже закладено в законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур» (реєстр. № 6673), спрямований на вдосконалення фітосанітарних процедур і вирішення проблем функціонування системи захисту рослин. Держпродспоживслужба в цілому підтримує його за умови доопрацювання.

Для максимально ефективного внутрішнього і зовнішнього фітосанітарного контролю автори законопроекту пропонують впровадити міжнародну практику залучення приватного сектору до надання послуг з відбору зразків продукції та проведення фітосанітарної експертизи. Проект, серед іншого, передбачає:

- встановлення процедури передачі повноважень лабораторіям на здійснення фітосанітарної експертизи;

- застування Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій, що дасть змогу створити ефективну систему простежуваності висновків лабораторій і фітосанітарних сертифікатів;

- врегулювання проведення фітосанітарної й арбітражної фітосанітарної експертиз;

- впровадження адміністративної відповідальності посадових осіб фітосанітарних лабораторій за недотримання законодавства про карантин рослин під час проведення фітосанітарної експертизи.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини