Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Законодавчо визначено принципи загальнодержавної кібербезпеки

5 жовтня 2017, 13:37
284
0
Реклама

Закон, проект якого розглядався ще навесні й був направлений на доопрацювання, сьогодні оперативно прийнято, оскільки в питаннях кібербезпеки зростає рівень загроз і непрогнозованих наслідків для країни.

Докладніший аналіз прийнятого документа та його впливу на бізнес ми підготуємо додатково. Поки що ж можна сказати, що, безумовно, бізнесу потрібно буде знати й враховувати положення цього Закону, оскільки ними передбачено, що до об'єктів критичної інфраструктури можуть належати підприємства й організації незалежно від форми власності, чия діяльність безпосередньо пов'язана з технологічними процесами або послугами, які мають ключове значення для держави. Кіберзагрози щодо таких об'єктів можуть мати серйозні наслідки, тому їм буде приділено особливої уваги у вигляді регулярного аудиту.

У цілому, Закон має досить загальну спрямованість, оскільки формулює правові та організаційні засади захисту інтересів громадянина, суспільства й держави, національних інтересів у кіберпросторі.

Документ також має зонтичний характер, бо окреслює основні цілі, напрями та принципи державної політики в галузі кібербезпеки, повноваження державних органів, бізнесу та громадян у цій сфері, основні засади координації їхньої діяльності щодо гарантування кібербезпеки.

Законом передбачено створення урядової команди реагування на комп'ютерні надзвичайні події CERT-UA при Держспецзв'язку. У сфері її відповідальності - аналітика загроз і ведення державного реєстру, оперативна допомога, роз'яснювальна робота, координація дій із національними й зарубіжними органами кібербезпеки та приватними особами, які працюють у цій сфері.

Крім того, Законом визначені суб'єкти забезпечення та структура національної системи кібербезпеки, питання державно-приватної взаємодії в цій сфері, відповідальність та інші аспекти протидії кіберзагрозам на національному рівні.

Закон «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» прийнято на базі законопроекту № 2126а. Якщо документ схвалить Президент, він набере чинності через півроку після опублікування.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини