Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Правоохоронці викрили нових шахраїв, які спеціалізуються на нерухомості

19 вересня 2017, 14:17
135
0
Реклама

Регулярні звіти кримінальної хроніки свідчать про те, що підробка правовстановлюючих документів продовжує користуватися популярністю у осіб, що бажають легкої наживи. Якщо на хвилі захоплень сільськогосподарських активів більше говорили про використання рейдерами підробок, то в недавньому повідомленні столичної прокуратури ведеться мова вже про банальне шахрайство з використанням «намальованих» документів.


Так, під керівництвом прокуратури правоохоронці припинили діяльність групи осіб, що підозрюються в шахрайстві з нерухомістю. Під приводом продажу земельних ділянок у низці регіонів вони ошукали покупця-іноземця на майже півмільйона доларів США. Причому ніякою нерухомістю вони не володіли, а розраховували отримати кошти шляхом обману.


З метою отримання грошей ділки вміло представлялися нотаріусами та власниками нерухомості. Для обману потенційного покупця використовувалися підроблені правовстановлюючі документи на земельні ділянки. Під час укладення одного з псевдоправочинів і було затримано керівника групи. Щодо інших «нотаріусів» і «латифундистів» проводяться слідчі дії.


Цей приклад підтверджує те, що в будь-яких операціях з нерухомістю не можна покладатися лише на паперові документи, навіть якщо це бланки встановленого державою зразка. Адже, незважаючи на періодичне посилення ступенів їх захисту, зловмисники теж йдуть в ногу з часом і підробляють їх.


У зв'язку з цим запуск державою електронних реєстрів відкрив можливість і додаткового технічного контролю власниками нерухомості всіх операцій з їх майном, що підлягають державній реєстрації. Такий контроль є сучасним і зручним через оперативність і широкий перелік способів повідомлення господаря нерухомості про будь-які зміни реєстрового запису.

Наприклад, про зміни в реєстрі можна оперативно дізнатися SMS-повідомленням, електронним листом, а також через повідомлення в кабінеті користувача за допомогою спеціального сервісу SMS-Маяк, запущеного на технічній базі «ЛІГА:ЗАКОН». Контролюючи реєстраційні дії щодо свого майна, власник зможе швидко відреагувати на незаконні дії та припинити спроби рейдерського захоплення.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини