Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Будьте уважні: можливе рейдерство під виглядом ремонту

11 вересня 2017, 11:55
166
0
Реклама

Чергову рейдерську махінацію нещодавно було розкрито в Києві: столична прокуратура повідомила про повернення міській громаді нежитлових приміщень площею близько двох тисяч квадратних метрів.


Як зазначено в офіційному повідомленні, приміщення в центрі міста 11 років тому було передано приватному підприємству під реконструкцію. Крім цієї мети згідно з умовами інвестиційного договору приватна структура взяла на себе зобов'язання також побудувати нові об'єкти, частину з яких повинна була передати в комунальну власність. Тільки після виконання всіх інвестиційних зобов'язань приватна особа отримала би право отримати приміщення у власність.


Проте у 2010 році зазначені приміщення без проведення реконструкції та добудови, а також без укладення договору купівлі-продажу незаконно вибули з комунальної власності й перейшли у власність приватної фірми.


У цьому випадку прокуратурі вдалося захистити майнові інтереси міста в судовому порядку. Однак як видно з наведеного прикладу, відновлення прав власника може зайняти багато часу, який у подібних ситуаціях на вагу золота. Адже подальший багаторазовий перепродаж нерухомості значно ускладнює процес її повернення власнику, навіть якщо до справи підключаться правоохоронні органи.


У зв'язку з цим ключовим стає оперативність отримання інформації про будь-які зміни у відомостях державного реєстру щодо конкретного об'єкта нерухомості. Найбільш ефективним інструментом є електронний контроль, наприклад - SMS-Маяк, запущений на технічній базі «ЛІГА:ЗАКОН». За допомогою цього сервісу про зміни в реєстрі нерухомості можна оперативно дізнатися SMS-повідомленням, електронним листом, а також через повідомлення в кабінеті користувача. Контролюючи реєстраційні дії щодо свого майна, власник зможе швидко відреагувати на незаконні дії та припинити спроби рейдерського захоплення.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини