Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні з'явиться енергетичний омбудсмен

3 серпня 2017, 14:17
207
0
Реклама

Проект Закону «Про енергетичного омбудсмена» розроблено на виконання норм законів «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг» і «Про ринок електричної енергії».

У пояснювальній записці до проекту зазначається, що через об'єктивні причини вирішення спорів у судовому порядку недоступне для більшості споживачів-фізосіб. Крім того, вирішення спорів у судовому порядку - тривалий і складний процес. Інститут омбудсмена запроваджується як незалежний посередник, який сприятиме посиленню позиції споживачів у відносинах із суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, забезпечить швидке ефективне та безкоштовне для споживачів врегулювання спорів, сприятиме укладенню мирової угоди на будь-якій стадії розгляду спору.

У проекті йдеться про те, що енергетичний омбудсмен здійснює свою діяльність незалежно від інших державних органів і посадових осіб. Він і його секретаріат діють відповідно до положення, що затверджується Кабінетом Міністрів. Обирається омбудсмен конкурсною комісією, що створюється урядом. Підкреслюється, що омбудсмен не розглядає спори між суб'єктами господарювання, а також спори з питань виробництва та передачі електричної енергії; зберігання та транспортування природного газу; діяльності установок скрапленого природного газу й оптових покупців природного газу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини