Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

«Патентна війна» за ТМ «Сбербанк»

18 серпня 2016, 09:04
224
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Суд достроково припинив дію свідоцтва «Ощадбанку» на знак для товарів та послуг «Сбербанк».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

В Україні розгортається судовий процес, який може стати хрестоматійним. Державні банки Росії та України борються за торговий знак.

У листопаді 2015 року російська група «Сбербанк России» змінила назву на «Сбербанк». Відповідно українське ПАТ «Дочерний банк Сбербанка России» також змінило своє найменування. Але товарний знак «Сбербанк» раніше був зареєстрований «Ощадбанком». Таким чином, російський банк почав використовувати найменування, яке належить іншій фінансовій установі. «Ощадбанк» 15 січня 2016 року подав позов до господарського суду Києва до російського ВАТ «Сбербанк», в якому просить заборонити незаконне використання ТЗ. Поки відбувався розгляд цієї справи, російський «Сбербанк» ініціював судовий процес проти «Ощадбанку» про дострокове припинення дії зазначеного свідоцтва на знак для товарів та послуг. У результаті 10 серпня судом було прийнято рішення про припинення дії свідоцтва на знак для товарів та послуг «Сбербанк», власником якого є «Ощадбанк».

В обох сторін свої аргументи. З одного боку, російський банк почав використовувати ТМ, яка належить іншій особі, і тим порушив її права. З іншого боку, використання «Ощадбанком» торгового знаку «Сбербанк» може призвести до плутанини, оскільки цей знак використовується російською групою по всьому світу. Таким чином, український банк відстоює права на знак, оскільки першим його зареєстрував в Україні. У росіян є підстави пред'явити права на знак, оскільки це їх світовий бренд. Крапку в цій суперечці, звичайно, повинен поставити суд.

Як пояснює директор юридичної компанії IPStyle Марія Ортинська, за загальним правилом заборонено використання тотожних знаків, а також схожих до міри змішування знаків, якщо споживач товарів або послуг може бути введений в оману. Тотожними знаки можуть бути за семантикою, фонетикою та графікою. В Україні споживач може подумати, що «Ощадбанк» і «Сбербанк» це одна й та сама установа.

ПРОТЕ:

Марія Ортинська звертає увагу на те, що в судовому процесі, яким було припинено дію свідоцтва «Ощадбанку», суддя відмовила в праві провести експертизу ТЗ. «Я вважаю, що експертизу необхідно було провести і це зняло б багато питань. Тому у сторони, що програла, є всі підстави для подання апеляції», - говорить юрист.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини