Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кейс пожежної безпеки: підсумки перевірок

17 серпня 2018, 11:17
260
0
Реклама

Раніше ми повідомляли, що після катастрофічної пожежі в ТРЦ міста Кемерово (РФ), Кабмін протокольним рішенням від 28.03.2018 доручив Державній службі з надзвичайних ситуацій перевірити торгово-розважальні заклади, освітні і дошкільні дитячі заклади і установ охорони здоров'я зі стаціонарним лікуванням. Періодично ДСНС повідомляла про хід перевірок, а на днях опублікувала підсумки кампанії.
Позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки пройшли в 33392 закладах, з них: в 26739 навчальних закладах; 1829 установах охорони здоров'я; 4824 торгових підприємствах і дозвіллєвих закладах.
За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписів до адміністративної відповідальності притягнуто 32683 керівника установ і відповідальних посадових осіб. В адміністративні суди подана 891 позовна заява на призупинення експлуатації об'єктів.
При перевірках ТРЦ і подібних закладів виявилося, що на 1966 об'єктах відсутні або несправні автоматичні системи протипожежного захисту, на 663 - відсутня або несправне зовнішнє протипожежне водопостачання, а на 572 об'єктах - внутрішнє; в 572 будівлях потрібно замінити або відремонтувати системи електропостачання, в 515 - необхідно перепланувати шляхи евакуації, 1307 будівель потрібно обладнати первинними засобами пожежогасіння.
Приблизно така ж структура порушень і в освітніх установах, але абсолютні цифри значно більше, тому що і об'єктів, що перевірялися, було більше. Для прикладу: в 16655 закладах відсутні або несправні автоматичні системи протипожежного захисту, 2305 будівель потребують заміни або ремонту систем електропостачання, в 1420 - необхідно перепланувати шляхи евакуації. Мало відрізняється від вищенаведеного та стан закладів охорони здоров'я.
Що з цим робити? Посадові особи ДСНС направили до органів влади і місцевого самоврядування 3361 лист про стан протипожежного захисту перевірених установ. Для розгляду та прийняття рішень комісіям з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій всіх рівнів передано 734 повідомлення. Керівникам перевірених об'єктів видані акти, з ними можна ознайомитися також на веб-сайтах територіальних органів ДСНС. Кошти для проведення необхідних робіт повинні виділити місцеві бюджети або власники об'єктів, які перебувають у приватній власності.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини