Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Що треба знати для спонсорства алкогольних брендів?

12 вересня 2018, 17:35
682
0
Реклама

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оприлюднила рекомендації щодо спонсорства з використанням знаків для товарів та послуг, під якими випускаються алкогольні напої. Ними відомство керуватиметься з 1 жовтня при моніторингу спонсорської реклами.

Перш за все, зазначається, що до моменту виходу в ефір інформації про алкогольний бренд спонсора організація повинна перевірити наявність прав на відповідний знак. А в разі відсутності належного підтвердження - відмовити в розміщенні знаку в ефірі.

Перед озвученням найменування або знаку обов'язково має бути зазначений статус спонсора: «партнер», «за підтримки», «за сприяння», «ТМ представляє» тощо. Забороняється при цьому збільшувати гучність звуку.

Спонсорська інформація не повинна бути ідентичною з тією, що повідомляється в рекламних роликах алкогольних напоїв, які виробляються під тими самими знаками.

Також не допускається:

- наявність назви виду алкогольного напою («горілка», «вино», «шампанське» тощо) і навіть часткове зображення тари для напоїв з етикеткою чи без неї в аудіо-, відеоряді та текстовому супроводі відеоряду;

- наявність навіть часткового опису або зображення технологічного процесу виготовлення алкогольних напоїв (способів очищення, строків витримки, бочок для витримки тощо);

- зображення процесу споживання алкогольного напою, а також обладнання для його споживання(бокалів, чарок, штопорів тощо), звукової імітації відкривання пляшок, розливання та цокання;

- опис чи зображення смаку, запаху та міцності.

Крім того, оголошення не повинні закликати до споживання алкоголю (наприклад, «спробуй», «випий», «будьмо!», «за ...!»).

Відзначимо, що ці рекомендації більше орієнтовані на невеликих рекламодавців і радіостанції, у яких мало досвіду в спонсорстві. Юридичні служби національних телеканалів і великі рекламодавці і зараз дотримуються подібних правил.

***

Нагадаємо, що в ІПС ЛІГА:ЗАКОН міститься багато аналітичних матеріалів, присвячених окремим аспектам розміщення реклами. Наприклад, в розділі «Ситуації для бізнесу» можна прочитати про:

- «Обмеження для реклами по телебаченню й у пресі»;

- «Дозвільні документи для розміщення реклами у ВНЗ»;

- «Спонсорство і продакт-плейсмент: можливості й обмеження».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини