Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Коли припиняється право кредитора на передбачені договором проценти?

27 вересня 2018, 16:05
349
0
Реклама

В дайджесті судової практики у справах про банкрутство Верховний суд узагальнив правові висновки за серпень 2018 року.

Зокрема, у постанові по справі №4/5025/1437/11 від 8.08.2018 наведено приклад вирішення питання про задоволення вимог кредиторів у процедурі розпорядження майном боржника та санації.

Колегія суддів Господарського суду ВС підтримала рішення судів попередніх інстанцій, якими відхилено вимогу банку про відшкодування боржником заборгованості по процентах прострочення та пені за несвоєчасну сплату процентів.

Відповідно до ч. 1 ст. 1048 ЦК, в загальному випадку позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, що виплачуються щомісячно до дня повернення позики.

Верховний суд звертає увагу, що таке право припиняється:

- після спливу визначеного договором строку кредитування;

- у разі пред'явлення до позичальника вимоги дострокового повернення позики та сплати процентів у випадку прострочення повернення чергової частини позики з розстроченням згідно з ч. 2 ст. 1050 ЦК.

Водночас ВС зазначив, що права та інтереси кредитора забезпечені ч. 2 ст. 625 ЦК, яка встановлює наслідки прострочення виконання грошового зобов'язання.

Таким чином, Суд підтримав правову позицію Великої палати ВС, вказану у п. п. 53, 54 постанови по справі №444/9519/12 від 28.03.2018.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини