Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ринок паспортних даних: зріз даркнета

9 жовтня 2018, 08:29
15052
0
Реклама

Наприкінці вересня дослідний центр Comparitech склав рейтинг паспортних документів, їх копій і підтверджуючих їх ідентичність документів, які можна купити в інтернеті, точніше, на його «темній стороні» - в даркнеті.

Основна частина аналізу була присвячена цифровим скан-копіям і зображенням реальних паспортів. Всього знайдено 48 унікальних списків сканів реальних паспортів, що охоплюють 20 країн.

За підсумками, середня ціна скана паспорту становить 14,71 дол.

Якщо до паспорту додаються підтверджуючі його ідентичність документи (водійські права, рахунки) і додаткові відомості (фото з паспортом в руці, адреса), то середня ціна сягає 61,27 дол. Найпоширенішою (і найдорожчою) стала копія австралійського паспорта - в середньому 32 дол., найдешевшими - французького й кітайского - від 0,61 та 1,04 дол. відповідно. Останні продаються «гуртом» - по 40 (французькі) і 100 (китайські) штук. Українські копії паспортів оцінені в 110 дол. за 10 сканованих копій.

Популярні також редаговані шаблони Photoshop, що використовуються для створення копій неіснуючих паспортів. Вони коштують недорого і доступні практично для будь-якої країни Заходу. Дані і фотографія вводяться за бажанням, номер присвоюється послідовно. Проте, компаніям, що вимагають подання таких копій, досить складно перевірити їх відповідність виданим документам.

Підроблені паспорти також доступні. За інформацією Comparitech, для паспортів деяких європейських країн ціна становить близько 1,4 тис. дол.

Можна також замовити й справжній паспорт, але ці угоди вже значно складніше, тому вони поодинокі та не дешеві. Серед представлених: від 8 216 дол. (Німеччина) до 17 116 дол. (Великобританія), більшість з них перевищують позначку в 12 тис. дол. Всі операції обертаються виключно в даркнеті, розрахунок здійснюється в криптовалюті.

Як використовуються отримані копії за кордоном? Це операції з криптовалютою, платіжні системи та сайти ставок. Також часто фізична копія потрібна при відновленні облікового запису.

***

При встановленні нових та перевірці існуючих ділових контактів може бути корисним сервіс CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Він дозволяє знайти інформацію про ваших контрагентів серед фізичних і юридичних осіб та здійснювати їх подальший контроль.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини