Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Фінансова реструктуризація може стати більш дієвою

29 жовтня 2018, 10:21
189
0
Реклама

У Верховній Раді зареєстрований урядовий законопроект №9236, яким пропонується внести зміни у низку законів з метою вдосконалення процедури проведення фінансової реструктуризації.

Визначальним для необхідності запровадження змін є критичний розмір частки непрацюючих кредитів у портфелі банківської системи, що сягнула 55% від загального обсягу кредитів. Для держбанків це близько 400 млрд грн.

Для поліпшення ситуації Кабмін пропонує дозволити спільне проведення фінансової реструктуризації для кількох боржників, які є пов'язаними особами (за стандартом МСФЗ - група юридичних осіб під спільним контролем), але мають різних кредиторів. Також умови та граничні критерії прощення боргу державними банками повинні будуть схвалюватись урядом.

З метою вдосконалення практик застосування санкцій проектом передбачається встановлювати відповідальність за невиконання зобов'язань боржників або залучених кредиторів, так само, як і пов'язаних осіб боржника, на підставі відповідного арбітражного рішення.

Проектом більш точно визначається момент здійснення позасудового врегулювання звернення стягнення на предмет іпотеки або предмет забезпечувального обтяження, коли вартість відповідного майна виявиться недостатньою для повного задоволення вимог кредитора. Метою цього є збереження забезпеченого іпотекою та заставою (обтяженням рухомого майна) зобов'язання у непогашеній частині.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини