Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Петарди можна продавати тільки з 12 років (ДОПОВНЕНО)

5 грудня 2018, 09:08
13491
0
Реклама

Міністерство внутрішніх справ представило проект нової редакції Технічного регламенту піротехнічних виробів. Його розроблено у відповідності до Директиви Європейського парламенту та Ради ЄС 2013/29/ЄС від 12.06.2013 про гармонізацію законодавства держав-членів щодо надання на ринку піротехнічних виробів.

Проект пропонує класифікувати піротехнічні вироби в залежності від призначення та умов використання. Феєрверки (клас F) в залежності від небезпеки та рівня шуму можуть використовуватись в приміщенні чи на відкритому просторі на обмежених або великих площах.

Сценічні (клас Т) та інші (клас Р) піротехнічні вироби поділяються на вироби з низьким рівнем небезпеки (Т1, Р1) та такі, що призначені для використання виключно особами із спеціальною підготовкою (Т2, Р2). Спеціальної підготовки потребують також феєрверки найвищого класу - F4, так звані феєрверки для професійного використання.

Не можуть вільно розповсюджуватись вироби класу Р1 для транспортних засобів (піропатрони подушок безпеки, систем натягу пасків безпеки) за винятком випадків, коли вони є частиною ТЗ або його знімної деталі.

Продаватись піротехнічна продукція буде особам, що досягли 18 років. Виняток становлять феєрверки класу F1 - з 12 років та F2 - з 16 років.

Регламентом також встановлюються основні вимоги безпеки та процедура оцінки відповідності піротехнічних виробів.

Нагадаємо, що на сьогодні діє Технічний регламент, затверджений постановою КМУ від 03.08.2011 №839.

ДОПОВНЕННЯ: Державна регуляторна служба рішенням від 16.11.2018 №504 відмовила в погодженні запропонованого МВС проекту Технічного регламенту піротехнічних виробів. Причиною цього стало порушення розробниками проекту основних принципів регуляторної політики. Крім того, підготовлений аналіз регуляторного впливу названий таким, що не відповідає вимогам Закону «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини