Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Коли користування переходить у володіння?

4 грудня 2019, 17:25
2424
0
Реклама

Суть справи: позивач просив визнати за ним право власності в порядку набувальної давності на квартиру в гуртожитку. Вона була надана йому підприємством, яке згодом збанкрутувало. Позивач вказав, що жив у квартирі протягом останніх 12 років, а також робив у ній ремонт.

Місцевий суд позов задовольнив. Однак апеляційний суд в задоволення позовних вимог відмовив. Він вказав, що після банкрутства підприємства гуртожиток перейшов у власність територіальної громади. А сам факт користування квартирою, в якої є власник, не є підставою виникнення права власності за набувальною давністю.

Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із висновком апеляційного суду.

Верховний суд нагадав, що набути права власності за набувальною давністю відповідно до ст. 344 Цивільного кодексу можна за таких умов:

- річ, що опинилася у володінні, є об'єктивно чужою;

- володілець вважає майно своїм;

- заволодіння відбулось добросовісно;

- володіння було відкритим та продовжувалось безперервно протягом встановленого строку (п'ять років для рухомого майна, десять - для нерухомого).

Ситуація, що розглядається, відповідає всім цим критеріям, але Суд вказав, що відповідно до висновку, зробленого 20.07.2015 у справі №3-87гс15, ця норма не застосовується у випадку, коли володіння здійснювалося на підставі договірних зобов'язань.

Відповідну постанову у справі №153/608/17 ВС прийняв 3.12.2018. З її повним текстом можна ознайомитися в системі VERDICTUM. Отримати тестовий доступ у VERDICTUM можна за посиланням.

Читайте також:

Спадкування у випадку проживання із спадкодавцем однією сім'єю: роз'яснення ВС

Неоформлену нерухомість можна успадкувати: рішення ВС

Верховний Суд сформулював позицію щодо прав кредитора у разі смерті боржника

Розвивайте ваш юридичний бізнес онлайн - створіть або поновіть профіль в Національному професійному юридичному каталозі Liga:BOOK

Уберегти майно від рейдерів допоможуть сервіси SMS-маяк і SMS-маяк Земля, за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS - повідомленняv, електронним листом, або ж через повідомлення в кабінеті користувача).

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини