Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ТОП-15 ділових новин січня

4 лютого 2019, 13:17
689
0
Реклама

1. Затверджено нову систему валютного регулювання
Національний банк оприлюднив усі нормативно-правові акти, які є основою для нової системи валютного регулювання. Вона почне працювати 7 лютого 2019.
Детальніше

2. З валютою за кордон: що зміниться в лютому
Фізична особа без письмового митного декларування зможе ввозити в Україну та вивозити за її межі готівкову валюту в сумі (банківські метали вартістю), що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро. Відповідне письмове декларування необхідно, якщо сума дорівнює або більше 10 000 євро.
Детальніше

3. Мораторій на перевірки скасований. ТОП-5 рекомендацій для бізнесу
Як і раніше, в зоні підвищеної уваги Держпраці будуть галузі, які найчастіше використовують неофіційне працевлаштування: IT-сектор, ритейл, компанії, які працюють в будівельному бізнесі і в сфері громадського харчування. Проведення виборів-2019 стане додатковим фактором ризику для підприємств, тим чи іншим чином пов'язаних з публічними діячами.
Детальніше
***

Необхідні в роботі судові рішення ви зможете швидко знайти в системі аналізу судових рішень VERDICTUM з використанням різних фільтрів. Там же ви без зусиль зможете знайти рішення, подібні до того, яке вас цікавить, а також зможете відслідковувати судові справи за допомогою функції «Референт».


4. Як підготуватися до позапланової перевірки
Юристи Державної регуляторної служби підготували для бізнесу пам'ятку про позапланові перевірки. Зокрема, підставу проведення позапланового заходу повинно бути зазначено в посвідченні (направленні) на проведення заходу державного нагляду (контролю), копія якого надається тому, хто перевіряється.
Детальніше

5. Збільшено строк оскарження рішень контролюючих органів
Відтепер платник податків може подати до контролюючого органу заперечення або додаткові документи, які підтверджують показники, відображені в податковій звітності, протягом 10 робочих днів (раніше на це було п'ять робочих днів).
Детальніше

6. Змінювати внутрішні інженерні системи тепер можна без дозволів
Без отримання дозволів тепер можна, зокрема: здійснювати реконструкцію, капітальний ремонт та технічне переоснащення внутрішніх інженерних систем, як житлових, так і нежитлових будівель. Це стосується систем опалення, вентиляції, водопостачання, водовідведення, силових і слабкострумових електричних систем.
Детальніше
***

Пропонуємо вам отримати тестовий доступ до сервісу CONTR AGENT на 48 годин і перевірити ваших потенційних і існуючих партнерів.


7. Податкову декларацію можна заповнити простіше і швидше
Державна фіскальна служба ввела новий сервіс в Електронному кабінеті платника, який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації про майновий стан і доходи. Необхідна інформація буде підтягуватися з облікових даних платника, відомостей про отримані доходів, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб, і відомостей про об'єкти нерухомого або рухомого майна.
Детальніше

8. ТОП-5 змін в житті ТОВ, введених в 2018 році
Однією з топових новин 2018 стало набуття чинності законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо корпоративних договорів» і «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю». Новації повністю змінили правове регулювання і розуміння не тільки корпоративного права в частині товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю, а й загальні норми цивільного і господарського права, такі, наприклад, як особисті немайнові права, нікчемність правочинів, виконання зобов'язань.
Детальніше

9. Заборонити реєстраційні дії з нерухомістю тепер можна і дистанційно
З'явилася послуга, що дозволяє в електронній формі подати заяву про заборону вчинення реєстраційних дій у Державному реєстрі прав на нерухоме майно. Для такої заборони заявник повинен бути власником окремого об'єкта нерухомості і використовувати кваліфікований електронний підпис (це можна зробити і з використанням системи Mobile ID).
Детальніше

10. Продавця не можна найняти на роботу за цивільно-правовим договором
Колегія суддів Верховного суду вказала, що трудове законодавство регулює процес трудової діяльності і її організації. За цивільно-правовим же договором такий процес залишається за його межами. Метою такого договору є отримання матеріального результату. На відміну від працівника, виконавець не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, а самостійно організовує та виконує свою роботу.
Детальніше
***

З допомогою сервісу SMS-МАЯК про зміни в реєстрі нерухомості можна оперативно дізнатися SMS-повідомленням, електронним листом, а також повідомленням в кабінеті користувача.

11. «Ви б хотіли, щоб у вашій компанії працювали виключно продуктивні люди?»
Відповідь на це питання очевидна. Але експерти стверджують, що на ринку всього 10% продуктивного персоналу, а 60% людей працюють не на улюбленій роботі. Чому ж так виходить, що реальні речі звучать, як утопія? На цю тему говорити можна довго, в статті вказані кілька аспектів, на які потрібно звернути увагу перед тим, як наймати персонал.
Детальніше

12. «До кризи є можливість підготуватися»

Свої поради сформулював Андрій Сисоєв, фінансист, керівник компанії «Перший фінансовий архітектор»

Детальніше

13. Загальний регламент захисту даних - що це значить для вас?

Загальний регламент захисту даних (GDPR), який в ЄС вступив в силу в травні 2018 року, вводить суворі правила. Однак оновити свої процеси, щоб уникнути значних штрафів слід не тільки європейським фірмам - нові стандарти GDPR впливають на підприємства по всьому світу.

Детальніше

14. Плата за обслуговування кредиту визнана судом незаконною

Верховний Суд встав на сторону позивача - фізичної особи проти банку. Банк щомісяця нараховував, а позивач сплачував комісію за обслуговування кредиту, що є незаконним і не відповідає принципам справедливості.

Детальніше

15. ТОП-10 книг для розвитку від Європейської бізнес асоціації

Якщо здається, що стоїш на місці, не розумієш, які питання ставити і куди рухатися - шукай відповіді в хороших книгах.

Детальніше

***

У модулі «Алгоритми дій для бізнесу» інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН розміщені інформація та поради по поширеним випадків, які можуть виникати під час перевірок органами державного нагляду і контролю.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини