Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
ЖКГ

Опалення пропонують надавати за новими правилами

18 березня 2019, 15:35
1598
0
Реклама

Розроблено нові правила надання послуг з постачання теплової енергії, а також проекти типових договорів (індивідуального, колективного і з власником будівлі). Надання послуги здійснюватиметься виключно на договірних засадах.

Відповідний проект постанови Кабміну "Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії" оприлюднено для громадського обговорення. Пропозиції і зауваження до проекту можна направити до 7 квітня на: BolieikoVO@minregion.gov.ua чи inform@dkrp.gov.ua

Постачання теплової енергії для централізованого опалення здійснюватиметься в опалювальний період, початок і закінчення якого визначають органи місцевого самоврядування.

Про планове відключення опалення (у разі проведення ремонтних або профілактичних робіт) виконавець зобов'язаний повідомити споживача не пізніше, ніж за 10 робочих днів (крім перерви на ліквідацію наслідків аварії). А у разі ліквідації наслідків аварії - не пізніше 3 годин з початку перерви в наданні послуги.

Забезпечити готовність до надання послуги внутрішньобудинкових систем, що знаходяться у будівлі (у тому числі багатоквартирному будинку) повинні будуть власник такої будівлі (співвласники багатоквартирного будинку), якщо цей обов'язок не покладено на керівника, виконавця за індивідуальним договором (із здійсненням обслуговування і поточного ремонту внутрішньобудинкової системи теплопостачання) або іншу особу.

Співвласники багатоквартирного будинку можуть спільним рішенням відключити будинок від централізованого опалення. Рішення приймається відповідно до вимог Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку".

У багатоквартирних будинках, в яких на день набуття чинності Закону про житлово-комунальні послуги не менше половини квартир і нежитлових приміщень відокремлено від централізованого опалювання і постачання гарячою водою, власники квартир, приєднаних до таких мереж, не зобов'язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому Мінрегіоном порядку відокремити від них свою квартиру або нежитлове приміщення і облаштувати систему індивідуального опалення і гарячого водопостачання.

Одиницями виміру обсягу (кількості) спожитої теплової енергії є гігакалорія (далі -Гкал) або гігаджоуль (далі - ГДж).

Комерційний облік здійснюється вузлом (вузлами) комерційного обліку, який забезпечує загальний облік її споживання у будівлі, її частині (під'їзді), обладнаній окремим інженерним введенням, згідно з показниками їх вимірів.

Якщо будівля оснащена двома і більше вузлами комерційного обліку, обсяг (кількість) спожитої теплової енергії у будівлі визначається як сума показників таких вузлів обліку.

Обслуговування і заміна вузлів комерційного обліку здійснюються оператором зовнішніх інженерних мереж.

Відповідальність за збереження і цілісність вузлів комерційного обліку покладається на власника (співвласників) будівлі (його частини), в якій вони встановлені, або на іншу особу, визначену договором.

На час відсутності вузла комерційного обліку у зв'язку з проведенням перевірки (ремонту) комерційний облік здійснюється з розрахунків відповідно до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, з урахуванням середнього споживання теплової енергії - впродовж попереднього опалювального періоду, а у разі відсутності такої інформації - за фактичний час споживання впродовж поточного опалювального періоду, але не менше 30 днів.

У рамках однієї будівлі не допускається розподіл обсягу спожитої послуги між споживачами пропорційно до площі і пропорційно до об'єму приміщення одночасно.

Плата за послугу розраховується виходячи з розміру затвердженого тарифу і обсягу спожитої послуги, визначеного і розподіленого згідно з Методикою розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг.

Розрахунковим періодом для оплати послуг, якщо інше не визначене договором, являється місяць, а оплата послуг робиться не пізніше за останній день місяця, що йде за розрахунковим.

Споживач не звільняється від оплати послуги, отриманої їм до укладення відповідного договору і за період тимчасової відсутності в житлі(іншому об'єкті нерухомого майна). Також споживач не звільняється від оплати послуги у разі самовільного відключення (відділення) квартири або нежитлового приміщення від мереж централізованого опалення (теплопостачання).

За ненадання послуги, надання її не в повному об'ємі або невідповідної якості, виконавець проводить перерахунок вартості послуги і платить споживачеві неустойку (штраф, пеню) в порядку і розмірі, визначених законодавством або договором.

У разі несвоєчасного здійснення платежів за послуги споживач сплачує пеню у розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу.

Читайте також:

Нова методика оплати загальнобудинкового споживання комунальних послуг застосовуватися доки не буде (ДОПОВНЕНО)

Плату за газ за загальнобудинковим лічильником пропонують скасувати, якщо його встановлено без згоди мешканців

Всі судові рішення, у тому числі у справах щодо оскарження неправомірних донарахувань за комунальні платежі, є в системі Verdictum. Тільки до 20 березня у вас є можливість придбати систему аналізу судових рішень VERDICTUM і сервіс моніторингу бізнес-партнерів CONTR AGENT зі знижкою  30%.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини