Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи може засновник підприємства виконувати обов’язки його директора безоплатно?

18 березня 2019, 17:00
4427
0
Реклама

Суть справи: засновник підприємства виконував обов'язки його директора без нарахування та виплати зарплати. Держпраці наклало на нього штраф з підстав того, що такі трудові відносини не були оформлені трудовим договором, а також не здійснено обов'язкове нарахування мінімальної зарплати. Такі дії інспектора Держпраці були оскаржені у суді.

Місцевий суд позовні вимоги задовільнив.

При цьому він послався на рішення Конституційного суду України від 12.01.2010 № 1-рп/2010. Відповідно до висновку, що в ньому викладений, учасники товариства реалізують свої корпоративні права, у тому числі, через обрання, усунення, відсторонення, відкликання членів виконавчого органу цього об'єднання, а також наділення або позбавлення їх повноважень на управління товариством.

Такі рішення мають розглядатися в межах корпоративних, а не трудових правовідносин, що виникають між товариством і особами, яким довірено такі повноваження.

Суд вказав, що оскільки функції директора підприємства без укладання трудового договору є корпоративними, то відсутній обов'язок укладати трудовий договір, нараховувати та сплачувати заробітну плату.

Зазначимо, апеляційним судом було відкрито провадження у цій справі. Щойно текст постанови з'явиться, його можна буде знайти в системі VERDICTUM.

Відповідне рішення по справі № 1740/2465/18 Рівненський окружний адміністративний суд прийняв 13.12.2018. З її повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM.

Отримати тестовий доступ у VERDICTUM можна за посиланням.

***

Раніше ми писали про те, чи можуть відмовити у прийнятті на роботу через судимість.

***

Нагадаємо, що до 20.03.2019 (включно) при одночасній покупці сервісів VERDICTUM і CONTR AGENT діє знижка 30% на кожен продукт.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини