Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
ЖКГ

До ОСББ та управителів багатоквартирних будинків навідаються з перевірками

15 липня 2019, 10:15
6650
0
Реклама

З 1 січня 2019 року відмінено мораторій на проведення перевірок. Це означає, що тепер всі контролюючі органи мають повне право проводити планові та позапланові перевірки. Це стосується абсолютно всіх юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. В тому числі управителів та ОСББ, пише blog.liga.net.

ОСББ та управителі останнім часом все частіше стають об'єктом перевірок контролюючих органів. Відомі випадки накладення мільйонних штрафів, які призводять до комунального колапсу в будинку.

І це попри те, що, зокрема, ОСББ не ведуть господарської діяльності, не отримують прибутку, не платять податків. Причин для такого інтересу контролюючих органів декілька. Це і законодавча неврегульованість багатьох аспектів роботи ОСББ та управителів, і незначний досвід управителів щодо ряду юридичних питань, а також наявність на рахунках будинків значних сум, на які легко звернути стягнення.

Хто і як може перевіряти ОСББ та управителів?

Серед основних органів, які можуть прийти до ОСББ та управителів з перевіркою, є органи:

- ДФС;

- Держпраці;

- Державної служби з надзвичайних ситуацій;

- Державної аудиторської служби (більше відома під абревіатурою КРУ).

Остання може перевіряти, якщо ОСББ або управитель отримали у своє розпорядження кошти з Державного бюджету.

Слід пам'ятати, що органи прокуратури втратили повноваження щодо загального нагляду за законністю, тому прокуратура може звертатися до вас тільки в межах кримінального провадження.

Перевірки проводяться відповідно до Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Що треба знати під час проведення перевірки?

В першу чергу треба пам'ятати, що перевірка може бути проведена тільки у присутності керівника підприємства або уповноваженої ним особи. Під час проведення перевірки ніхто не має права забирати у вас оригінали фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, а також комп'ютери, їх частини, крім випадків, передбачених кримінальним процесуальним законодавством. Вас можуть попросити їх показати.

Як підготуватись до перевірки?

Підкріплюйте усі свої дії документами та зберігайте їх якомога довше, щоб у випадку необхідності мати можливість їх продемонструвати.

Варто пам'ятати, що усі ваші витрати мають підтверджуватися кошторисами, рахунками, договорами та актами виконаних робіт.

Люди, роботу яких ви використовуєте для утримання будинку, мають бути належним чином оформлені.

Для людей, яких ви залучаєте до роботи, ви є податковим агентом, тобто маєте утримати з такої особи необхідні податки (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Виключенням є ФОП, який самостійно вирішує питання, пов'язані зі сплатою податків.

Вас може зацікавити: ОСББ не може відключити електро-, водо- та теплопостачання при наявності заборгованості.

Читайте також:

- Новий порядок перевірок Держпраці;

- Перевірки бізнесу: огляд правових подій за червень.

Перевірити вашу компанію та своїх контрагентів можна за допомогою сервісу CONTR AGENT. Протестувати сервіс можна тут.

Нагадаємо, що Академія ЛІГА:ЗАКОН запрошує на заходи в липні.

Також тепер фізичні особи-підприємці, які використовують спрощену систему оподаткування, можуть сплачувати податки та подавати звітність навіть з-за кордону за допомогою нового чат-бота ReporTax!

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини