Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЖКГ

Верховний Суд дозволив скаржитись на незадовільну роботу комунальників

21 серпня 2019, 09:00
1532
0
Реклама

Суть справи: комунальна компанія звернулась до суду з позовом про захист ділової репутації та відшкодування моральної шкоди. Позов обґрунтовано тим, що відповідач надіслав до місцевої державної адміністрації лист, в якому, на думку позивача, поширив відомості, які не відповідають дійсності, принижують честь та негативно впливають на ділову репутацію компанії. У листі відповідач вказав, що комунальна компанія є сумнівним та недобросовісним посередником та корумпованою компанією, яка здійснює махінації з рахунками за житлово-комунальні послуги.

Місцевий та апеляційний суди частково задовольнив позовні вимоги. Вони зобов'язали відповідача спростувати частину недостовірної інформації про компанію, а також виплатити 3 тис. грн у рахунок відшкодування завданої моральної шкоди.

Однак колегія суддів Цивільного суду ВС із таким висновком не погодилась і повністю відмовила у задоволенні позову.

Відповідно до ст. 40 Конституції, усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Верховний Суд вказав, що надсилання таких листів та заяв є реалізацією особою конституційного права, а не поширенням недостовірної інформації.

Відповідну постанову по справі № 756/4814/16-ц ВС прийняв 19.06.2019. З її повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Отримати тестовий доступ у VERDICTUM можна за посиланням.

Вам також може бути цікаво, що ОСББ не може відключити електро-, водо- та теплопостачання при наявності заборгованості.

Нагадуємо, що ЛІГА:ЗАКОН запрошує на практикум «Захист ТОП-менеджменту від кримінального переслідування», який відбудеться 30 серпня. Більш детальна інформація про захід та умови участі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини