Суть справи: комунальна компанія звернулась до суду з позовом про захист ділової репутації та відшкодування моральної шкоди. Позов обґрунтовано тим, що відповідач надіслав до місцевої державної адміністрації лист, в якому, на думку позивача, поширив відомості, які не відповідають дійсності, принижують честь та негативно впливають на ділову репутацію компанії. У листі відповідач вказав, що комунальна компанія є сумнівним та недобросовісним посередником та корумпованою компанією, яка здійснює махінації з рахунками за житлово-комунальні послуги.
Місцевий та апеляційний суди частково задовольнив позовні вимоги. Вони зобов'язали відповідача спростувати частину недостовірної інформації про компанію, а також виплатити 3 тис. грн у рахунок відшкодування завданої моральної шкоди.
Однак колегія суддів Цивільного суду ВС із таким висновком не погодилась і повністю відмовила у задоволенні позову.
Відповідно до ст. 40 Конституції, усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Верховний Суд вказав, що надсилання таких листів та заяв є реалізацією особою конституційного права, а не поширенням недостовірної інформації.
Відповідну постанову по справі № 756/4814/16-ц ВС прийняв 19.06.2019. З її повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Отримати тестовий доступ у VERDICTUM можна за посиланням.
Вам також може бути цікаво, що ОСББ не може відключити електро-, водо- та теплопостачання при наявності заборгованості.
Нагадуємо, що ЛІГА:ЗАКОН запрошує на практикум «Захист ТОП-менеджменту від кримінального переслідування», який відбудеться 30 серпня. Більш детальна інформація про захід та умови участі за посиланням.