Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Хто і як контролюватиме бізнес щодо дотримання закону про мову

24 вересня 2019, 10:00
910
0
Реклама

Законом «Про забезпечення функціонування української мови як державної» встановлено, що українська мова як державна є обов'язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

Закон набув чинності 16 липня. Детальніше про нього читайте тут.

З метою сприяння функціонуванню української мови як державної запроваджується інститут Уповноваженого із захисту державної мови. Про це нагадали у ТУ ДСА у Чернігівській області.

Завданнями Уповноваженого є:

- захист української мови як державної;

- захист права громадян України на отримання державною мовою інформації та послуг у сферах суспільного життя, визначених цим Законом, на всій території України і усунення перешкод та обмежень у користуванні державною мовою.

Контроль за застосуванням державної мови може здійснюватися:

- за місцезнаходженням суб'єкта контролю у робочий час, встановлений правилами внутрішнього трудового розпорядку суб'єкта контролю (виїзна перевірка);

- в приміщенні секретаріату Уповноваженого чи за місцем здійснення повноважень його представника (безвиїзна перевірка).

Передбачається, що для здійснення заходів контролю Уповноважений може залучати працівників інших органів державної влади у порядку, встановленому Кабміном.

Контроль за застосуванням державної мови здійснюється на підставі рішення Уповноваженого або за власною ініціативою, зокрема за наявності таких підстав:

- у разі безпосереднього виявлення ознак порушення визначених Законом вимог застосування державної мови, зокрема під час моніторингу виконання законодавства про державну мову;

- за наявності інформації про порушення визначених Законом вимог застосування державної мови в повідомленнях, отриманих від суб'єктів контролю, опублікованих у засобах масової інформації, оприлюднених в інтернеті.

Строк здійснення заходів контролю становить не більше 30 робочих днів від дня ухвалення рішення про здійснення контролю.

Під час проведення виїзної перевірки особа, яка здійснює заходи контролю за застосуванням державної мови, повинна:

- вручити керівнику суб'єкта контролю або уповноваженій ним особі примірник рішення про здійснення контролю за застосуванням державної мови;

- пред'явити своє службове посвідчення або інший документ, що посвідчує особу.

За результатами здійснення контролю за застосуванням державної мови Уповноважений (його представник) складає акт про результати здійснення контролю.

У разі фіксації актом порушення вимог щодо обов'язкового застосування державної мови, Уповноважений (його представник) оголошує такому суб'єкту попередження та вимогу усунути порушення протягом 30 днів від дати складення акта, про що зазначається в акті.

У разі повторного протягом року порушення таких вимог складається протокол та накладається штраф у розмірі від 300 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Раніше ми писали про те, як Закон про мову вплине на бізнес.

Читайте також аналітику про те, як бізнесу готуватися до переходу на українську мову.

Нагадаємо, що перевірити вашого контрагента на благонадійність і здійснювати його подальший моніторинг можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини