Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держреєстратор повідомить власника про дії з його нерухомістю

25 жовтня 2019, 10:03
1874
0
Реклама

2 листопада набуде чинності Закон № 159-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності", який Верховна Рада прийняла 3 жовтня.

В Закон "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" внесено такі зміни.

Одночасність вчинення нотаріальної дії та державної реєстрації прав

Нотаріальні дії з нерухомим майном, об'єктом незавершеного будівництва здійснюватимуться одночасно з державною реєстрацією прав.

Багатофакторна аутентифікація для держреєстраторів

Доступ реєстратора до Державного реєстру прав здійснюється шляхом багатофакторної аутентифікації, порядок якої визначить Кабмін. Інформація з реєстру у електронній формі подається у режимі реального часу.

Власників повідомлять про зазіхання на їх нерухомість

Держреєстратор зобов'язаний невідкладно повідомити власника об'єкта нерухомого майна, користувача, обтяжувача про подання/отримання заяви на проведення реєстраційних дій. Порядок такого повідомлення визначить Кабмін.

Посилено відповідальність за порушення реєстраційних процедур

За порушення строків на проведення державної реєстрації юрособи, ФОП або громадського формування, вимагання не передбачених законом документів, а також інші порушення встановленого порядку держреєстрації передбачено накладення штрафу від 400 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Раніше за це штрафували від 200 до 400 НМДГ.

Вказані дії, вчинені особою, яку протягом року притягали до адмінвідповідальності за такі ж правопорушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 500 до 1 тис. НМДГ (раніше - від 33 до 500 НМДГ).

Особливості реєстрації прав, що виникли до 1 січня 2013 року

При реєстрації прав, що виникли до 1 січня 2013 року, у разі відсутності даних в реєстрах або якщо заявник не надав документи, реєстратор зобов'язаний запитувати від органів влади, підприємств, установ та організацій, які оформлювали права, підтверджуючу інформацію.

Особливості держреєстрації прав у результаті вчинення нотаріальних дій з нерухомим майном, об'єктом незавершеного будівництва

Нотаріус, який вчинив нотаріальну дію з нерухомістю, об'єктом незавершеного будівництва, що має наслідком набуття, зміну чи припинення речових прав, їх обтяжень проводить реєстрацію, проте є винятки.

У разі нотаріального посвідчення правочину, правовий наслідок якого пов'язується з настанням певної обставини, а також у разі, якщо у результаті вчинення нотаріальної дії утворюються нові об'єкти нерухомого майна, що потребує здійснення власником дій, спрямованих на формування (створення) нерухомого майна, державна реєстрація прав проводиться після настання обставини, формування майна будь-яким державним реєстратором.

За наявності поважних причин (надзвичайна або невідворотна за даних умов подія (непереборна сила) державна реєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об'єктом незавершеного будівництва, що має наслідком набуття, зміну чи припинення речових прав, їх обтяжень одночасно зі вчиненням такої нотаріальної дії, може бути проведена іншим нотаріусом за домовленістю із ним та за попереднім письмовим повідомленням відповідного територіального органу Міністерства юстиції із зазначенням поважних причин, відомостей про нотаріуса та строку відсутності.

Заяви на проведення державної реєстрації прав передаються до іншого нотаріуса через реєстр відповідним територіальним органом Міністерства юстиції.

Уберегти майно від рейдерів допоможуть сервіси SMS-маяк і SMS-маяк Земля, за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомленням, електронним листом, або ж через повідомлення в кабінеті користувача).

Перевірте ваших контрагентів прямо зараз за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook, щоб бути в курсі важливих змін для бізнесу в Україні, а також на розсилку і отримуйте щотижневий дайджест найважливіших ділових новин.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини