Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Обшук не можна здійснювати без відповідного протоколу

28 жовтня 2019, 10:50
3290
0
Реклама

Суть справи: захисник засудженого за вчинення правопорушення , передбаченого ч. 2 ст. 309 Кримінального кодексу, в касаційній скарзі просить скасувати судові рішення та призначити новий розгляд справи у суді першої інстанції. Він вказав, що в основу обвинувального вироку покладенні недопустимі докази, які зібрані з істотним порушенням вимог закону.

Колегія суддів Кримінального суду ВС задовольнила касаційну скаргу вказавши таке.

Відповідно до матеріалів провадження, обвинувальний вирок обґрунтовано даними, які містяться у протоколі огляду місця події.

Разом з тим оцінюючи, як доказ, протокол огляду місця події, з огляду на його допустимість, суди не врахували, що речовина, яка в подальшому виявилась наркотичним засобом - канабісом, вилучена з внутрішньої кишені куртки обвинуваченого працівником поліції.

Однак у протоколі міститься посилання, що вона вилучена під час поверхневого огляду.

Відповідно до ст. 34 Закону «Про національну поліцію», поверхнева перевірка, як превентивний поліцейський захід є здійсненням візуального огляду особи, проведенням по поверхні вбрання особи рукою, спеціальним приладом або засобом, візуальним оглядом речі або транспортного засобу.

Поліцейський для здійснення поверхневої перевірки особи може зупиняти осіб або оглядати їх, якщо існує достатньо підстав вважати, що особа має при собі річ, обіг якої заборонено чи обмежено або яка становить загрозу життю чи здоров'ю такої особи або інших осіб.

Також колегія суддів вказала, що зазначений огляд місця події був проведений у кімнаті поліції на станції метро, до якої обвинувачений був запрошений працівником правоохоронного органу.

Таким чином, з огляду на вимоги ст. 209 КПК, відбулося фактичне затримання уповноваженою службовою особою. Однак у матеріалах провадження відсутній відповідний протокол затримання.

Відповідну постанову по справі № 754/5978/16-к ВС прийняв 08.02.2018. Текст цієї постанови доступний в системі аналізу судових рішень VERDICTUM, яку можна протестувати тут.

Читайте також аналітику:

- Обшук: симптоми, перебіг, наслідки

- Захист ТОП-менеджменту від кримінального переслідування

- Перевірка майбутнього контрагента або як не вскочити в чужу халепу

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини