Нацбанк зобов'язав суб'єктів господарювання у разі зняття готівкових коштів із поточних рахунків з метою здійснення готівкових розрахунків із фізичними особами надавати на запит банку (філії, відділення) підтвердні документи, на підставі яких здійснюються такі готівкові розрахунки, необхідні банку (філії, відділенню) для вивчення клієнта з урахуванням ризик-орієнтованого підходу.
Відповідні зміни до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні внесено постановою Нацбанку від 7.11.2019 № 131.
Читайте також: грошові перекази українців контролюватимуть за новими правилами
Також встановили обов'язок підприємства визначити та затвердити внутрішнім документом місце та спосіб зберігання відокремленими підрозділами щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) у електронній формі. Це ж стосується формату їх зберігання, який має забезпечувати візуальний перегляд щоденних Z-звітів представниками ДПС, а також відповідальну особу за зберігання цих чеків.
Крім того, встановлено обов'язок працівника установи/підприємства використовувати кваліфікований електронний підпис для підписання електронного касового документа.
ФОП для підписання електронного касового документа має право використовувати:
- кваліфікований електронний підпис;
- удосконалений електронний підпис.
Фізична особа для підписання електронного касового документа може використовувати:
- кваліфікований електронний підпис;
- удосконалений електронний підпис;
- простий електронний підпис.
Також суб'єкт господарювання має право використовувати кваліфіковану електронну печатку банку або удосконалену електронну печатку як додатковий реквізит електронного касового документа.
Перевірте ваших українських партнерів і контрагентів за допомогою тестового доступу в сервіс CONTR AGENT.
Вам також буде цікаво:
Завершено перехід на міжнародний стандарт IBAN
В Україні скасовано обмеження на купівлю іноземної валюти
Важливо знати! Як змінилося життя ТОВ з 2 листопада 2019 і чи потрібно ТОВ змінювати статут у 2019 році?
Ви можете подивитися на свій бізнес очима податківців через сервіс Liga:Report, який допоможе вчасно отримувати інформацію про наявну заборгованість, штрафи, пеню, податкову переплату в тій системі, де ви працюєте, контролювати успішність сплати податків, а також ефективно взаємодіяти з податківцями.