Суть справи: за час подружнього життя позивач в інтересах сім'ї для придбання квартири взяв кредит у банку. Після розірвання шлюбу з відповідачкою позивач погасив борг за кредитом самостійно, тому просив стягнути з неї половину сплачених ним коштів.
Місцевий суд задовольнив такі позовні вимоги. Рішенням з відповідачки стягнено половину суми від виконаного зобов'язання, а також судові витрати.
Читайте також: Велика Палата ВС роз'яснила, як ділиться майно осіб, які проживали у цивільному шлюбі
Відповідно до ч. 4 ст. 65 Сімейного кодексу, договір, укладений одним із подружжя в інтересах сім'ї, створює обов'язки для другого з подружжя, якщо майно, одержане за договором, використане в інтересах сім'ї.
Також згідно із висновком, викладеним у постанову Верховного Суду України у справі № 6-539цс16 від 14.09.2016, до складу майна, що підлягає поділу, входить загальне майно, наявне у подружжя на час розгляду справи, і те, що знаходиться у третіх осіб.
При поділі майна враховуються також борги подружжя та правовідносини за зобов'язаннями, що виникли в інтересах сім'ї.
Таким чином, якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім'ї, то цивільні права та обов'язки за цим договором виникають в обох із подружжя.
Нагадаємо, що відповідне рішення місцевого суду може бути оскаржене в апеляції.
Відповідну постанову по справі № 552/5968/19 Київський районний суд м. Полтави прийняв 10 січня 2020 року. Повний текст постанови можна переглянути в системі аналізу судових рішень VERDICTUM, протестувавши її. Також система дає можливість поставити відповідну справу на контроль і відслідковувати її рух в наступних судових інстанціях.
Вам також буде цікаво:
Верховний Суд роз'яснив, в якому суді можна оскаржити накладення арешту на майно
За несвоєчасні страхові виплати можна отримати моральну компенсацію - Велика Палата ВС
Верховний Суд вказав, у якому випадку договір дарування нерухомості є недійсним