Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Компенсацію скорочених через карантин зарплат виплачуватимуть по-новому

Реклама

Верховна Рада Законом від 13 квітня 2020 № 553-IX оновила порядок надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, передбачивши відповідні зміни до ст. 47-1 Закон про зайнятість населення. Нагадаємо, таку допомогу було раніше запроваджено для малого та середнього бізнесу, який вимушений через карантин скоротити робочий час та виплати працівникам. 

З 18 квітня встановлено строк отримання допомоги, змінено умови та оновлено перелік документів, які потрібно подати для її отримання.

Зокрема, встановлено, що сума допомоги по частковому безробіттю на період карантину надається роботодавцям із числа суб'єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.

Допомога надається у разі сплати роботодавцем ЄСВ протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності. Раніше умовою отримання допомоги була відсутність заборгованості з виплати зарплати та ЄСВ протягом попередніх п'яти років.

Новий перелік документів для отримання допомоги:

1) заява у довільній формі;

2) копія наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності ;

3) відомості про працівників (прізвище, ім'я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний державний орган і мають відмітку в паспорті), у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю згідно з цією статтею;

4)  довідку про сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за останні шість місяців, що передують даті зупинення діяльності.

Підтримувати хорошу репутацію у податковій, навіть за умов віддаленої роботи, вам допоможе Liga:REPORT. Це зручний онлайн-сервіс, який допомагає реєструвати ПН/РК, відслідковувати заборгованість по сплаті податків, а також подавати звітність в режимі онлайн.

Виплата працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину здійснюється роботодавцем з першого дня скорочення тривалості їх робочого часу у межах строку зупинення (скорочення) діяльності, але не більше 30 календарних днів після завершення карантину.

Розмір, порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, визначаються Кабінетом Міністрів України.

Загальна тривалість виплати допомоги по  безробіттю для осіб, які втратили роботу в період карантину не може перевищувати 270 календарних днів.

Ефективна робота на карантині - це реальність! Компанія ЛІГА:ЗАКОН розробила комплексну екосистему інформаційно-аналітичних продуктів LIGA360, яка надає увесь необхідний інструментарій для роботи керівника, юриста, бухгалтера і фахівців інших спеціальностей.

Отримайте тестовий доступ і переконаєтеся, що віддалена робота не може стати на заваді продуктивності.

Читайте також:

Як заробляти під час кризи: алгоритм дій на найближчий час

Бізнес на карантині: що з податками?

Форс-мажорні обставини під час карантину: юридичні аспекти та наслідки для бізнесу

Кому не потрібно самоізолюватися після поїздки за кордон

Відпустка за власний рахунок під час карантину

Лікарняний під час карантину: особливий порядок видачі листків і оплати

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини