Кабмін на черговому засіданні погодив законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо оплати праці. Проектом запропоновані зміни до КЗоТ та Закону про оплату праці, зокрема пропонуєтся:
визначити, що оплата праці працівників, зайнятих на роботах із шкідливими, особливо шкідливими та небезпечними умовами праці, здійснюється в підвищеному розмірі, який визначається з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, а також положень генеральної, галузевої (міжгалузевої), територіальної угод, колективного договору. Визначення шкідливих особливо шкідливих та небезпечних умов праці здійснюється за результатами атестації робочих місць за умовами праці, якщо інше не передбачено законодавством.
оплата праці працівників, що виконують роботу з високим рівнем нервово-емоційного та інтелектуального навантаження, в особливих природних географічних i геологічних умовах, умовах підвищеного ризику для здоров'я, може здійснюватися у підвищеному розмірі відповідво до норм заководавства, положень генеральної, галузевої (міжгалузевої), територіальної угод, колективного договору.
При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються:
суми, на які підвищується оплата праці відповідно до статті 100 Кодексу законів про працю, - незалежно від способу встановлення такого підвищення (доплата, надбавка, підвищення окладу тощо);
доплата за суміщення професій (посад), виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника;
суми підвищення оплати праці за роботу в нічний час, роз'їзний характер робіт;
оплата роботи в надурочний час;
оплата за залучення до роботи у вихідні, святкові і неробочі дні;
премії до святкових і ювілейних дат;
сума індексації заробітної плати;
сума компенсації втрати частини доходів, у зв'язку з порушенням строків виплати заробітної плати.
Розмір мінімальної заробітної плати визначається з урахуванням:
потреб працівників та їхніх сімей;
загального рівня середньої заробітної плати в цілому по Україні;
розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
прогнозного індексу споживчих цін на період, на який встановлюється розмір мінімальної заробітної плати;
рівня зайнятості, продуктивності праці, збалансованості та обґрунтованості Державного бюджету;
рівня податків, обов'язкових зборів та внесків.
Мінімальна заробітна плата встановлюеться у розмірі, не нижчому від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Найближчим часом законопроект буде зареєстровано у Верховній Раді. Якщо його підтримають народні депутати, то Закон набуде чинності з 1 січня 2022 року.
Як HR-фахівцю економити час? З системою LIGA360:HR-Менеджер всі відповіді для роботи знайдуться в 2 кліки. Персональна стрічка новин, експертні відповіді та трудове законодавство на єдиній платформі. Деталі за посиланням.
Тільки в серпні ЛІГА:ЗАКОН надає акційну пропозицію. Придбайте LIGA360 для однієї професійної ролі - отримуйте додатково місяць користування преміум-пакет для юристів, бухгалтерів, HR, піарників чи служби безпеки на вибір. Деталі за посиланням.