Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нардепи пропонують зміни до Закону про адвокатуру

Реклама

У Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону № 6205 щодо посилення авторитету адвокатури.

У пояснювальній записці зазначено, що проєктом Закону пропонуються зміни до законодавства, що сприятимуть підсиленню авторитету адвокатури, надаватимуть адвокатам рівні із суддями та прокурорами права та гарантії діяльності.

Законопроєктом передбачено, що адвокатом не може бути особа, яка, окрім вже існуючих у статті 6 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» підстав:

- звільнена з посади або позбавлена права на здійснення професійної діяльності за порушення присяги та/або вчинення корупційного правопорушення, - протягом п'яти років з дня такого звільнення або позбавлення права;

- протягом останніх трьох років безперервно працювала або працює на посаді судді, прокурора, слідчого, дізнавача, працівника підрозділу, який здійснює оперативно-розшукову діяльність, працівника пенітенціарної служби, нотаріуса, державного або приватного виконавця, арбітражного керуючого, на державній службі або службі в органах місцевого самоврядування, на іншій посаді, на якій одночасне здійснення адвокатської діяльності заборонено законом;

- протягом останнього року до отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю вчинила дії, що порушують правила адвокатської етики, права адвокатів, перешкоджають законній адвокатській діяльності, принижують авторитет адвокатури.

Також пропонується встановити, що несумісною з діяльністю адвоката є судова, експертна, правоохоронна, оперативно-розшукова діяльність.

Крім того, законопроєктом передбачено норму, відповідно до якої право на заняття адвокатською діяльністю припиняється шляхом анулювання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю у разі зупинення права на заняття адвокатською діяльністю протягом семи років підряд.

Адвокати НААУ вивчають судову практику з новим цифровим продуктом. LIGA360: Адвокат НААУ надає доступ до 90 млн судових рішень і прецедентів, правових позицій ВС, нових надходжень. А ще тут можна прогнозувати шанси на перемогу в суді на базі позовної заяви й стежити за розкладом засідань по Україні. Дізнайтеся про всі переваги продукту за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини