Український бізнес продовжує активно цікавитися виходом на іноземні ринки. Причини залишаються тими ж, що й у 2022 році:
вести бізнес на територіях активних бойових дій чи тимчасового окупованих, практично неможливо. Перед власниками ще минулого року постало питання - релокуватися або припинити роботу. Звичайно, більшість підприємців змінила місце розташування своєї справи в межах держави, однак чимала частина, в першу чергу ІТ-бізнесу, обирають інші країни.
багато підприємців, які ведуть бізнес навіть на територіях, які знаходиться далеко від бойових дій, вирішують диверсифікувати свій бізнес та відкрити філії закордоном.
відсутність ввізних мит на українські товари до ЄС, певні спрощення у реєстрації бізнесу, відкриття рахунків у банках, легалізації громадян України на території того ж ЄС та інших країн стали факторами, які спонукають український бізнес вийти на великий міжнародний ринок.
Безперечно, питань, які треба вирішувати українським підприємцям закордоном, досить багато. Підприємці стикаються з іншим рівнем конкуренції, з суттєво відмінними регуляторними та податковими правилами, підходами в маркетингу, логістичними проблемами, підбором кваліфікованих кадрів тощо.
Яна Михайлюк, радник ЮФ TOTUM, окреслила основні юридичні кроки, які необхідні для виходу на іноземні ринки. Дізнайтеся про це у нашій рубриці "Актуально" за посиланням
Брак інформації є ризикованим для бізнесу. Щоб уникнути цього, скористайтеся Business Help від LIGA360. Надайте вашим співробітникам - керівникам, юристам, бухгалтерам, HR - усю потрібну інформацію для ухвалення рішень. Тільки зараз на акційних умовах.