Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бельгійську газову компанію Fluxys внесено до переліку міжнародних спонсорів війни

Реклама

Національне агентство України з питань запобігання корупції внесло бельгійського незалежного оператора газової системи Fluxys до переліку міжнародних спонсорів війни. Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

Як зазначається, компанія сприяє експорту російського скрапленого природного газу, що забезпечує фінансування російського вторгнення в Україну.

Fluxys надає потужності на своєму терміналі в Зебрюгге для зберігання та перевалки російського скрапленого газу "Ямал СПГ", мажоритарна частка якого належить російській газовій компанії "Новатек".

«Детальний аналіз, проведений Міжнародним інститутом енергетичної економіки та фінансового аналізу (IEEFA) у 2022 році, показав, що Fluxys та її акціонери отримували прибуток, сприяючи експорту російського СПГ на ринки Азії, Південної Америки та Близького Сходу, особливо в зимові місяці 2021-2022 років, що загострювало європейську енергетичну кризу та збільшувало прибутки для "Новатек"», - йдеться у повідомленні НАЗК.

LIGA360 дозволяє перевіряти компанії у світових санкційних списках, зокрема країн ЄС та США, а також санкційних списках України. Спробуйте інструмент для перевірки токсичних бізнес-зв'язків прямо зараз. Більше про можливості LIGA360 для контролю compliance ризиків - за посиланням.

Компанія "Новатек", належить російським олігархам Леоніду Міхельсону і Геннадію Тимченку, які входять до найближчого оточення володимира путіна. Вона є основним постачальником російського СПГ на міжнародні ринки та найбільшим приватним виробником природного газу в росії.

У липні 2014 року компанію внесли до санкційних списків США і Канади. У 2016 році США запровадили санкції проти кількох дочірніх компаній "Новатека". 2 листопада 2023 року США запровадили санкції проти проєкту "Арктик СПГ 2", який мав на меті подвоїти експортні потужності "Новатека".

"Щонайменше третина витрат російського бюджету йде на війну. Послуги Fluxys допомагають рф поповнити його в цьому році на 800 мільйонів євро", - наголосив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Основними акціонерами Fluxys є бельгійські муніципалітети (77,41%) і федеральний уряд Бельгії (3,44%). Обидві сторони стверджують, що поважають міжнародне гуманітарне право, однак цьому протиречить фактичне продовження співпраці з російською компанією "Новатек"

Fluxys продовжувала співпрацю з "Ямал СПГ" та "Новатек" протягом 2022 року та у 2023 році. За оцінками міжнародних експертів, росія очікує отримати до 800 мільйонів євро податкових надходжень від експорту, що стало можливим завдяки перевалці СПГ у Зебрюгге у 2023 році. Лише 7% цього газу постачається на ринки ЄС. Компанія отримує за цю послугу 50 мільйонів євро на рік за довгостроковим контрактом, підписаним у 2015 році, тобто через рік після анексії росією Криму і початку війни на Сході України.

Всі джерела інформації для вашої роботи - в новому рішенні LIGA360 PRO. Доступ до найповнішої бази законодавства, судових рішень та інструментів перевірки контрагентів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини