Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Три страхові компанії розпочали вихід з ринку

Реклама

Національний банк надав дозвіл на вихід з ринку трьом страховим компаніям шляхом виконання страхового портфеля та погодив план такого виходу. Про це повідомляє пресслужба регулятора.

Дозвіл надано ПРАТ "СК "Раритет", ПРАТ "СК "Соверен" і ТДВ "СТ "Авеста Страхування".

Відповідні рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 14 червня 2024 року.

Рішення про вихід ПРАТ "СК "Раритет" з ринку та затвердження Плану виходу з ринку шляхом виконання страхового портфеля були ухвалені на загальних зборах акціонерів страховика (протокол від 27 травня 2024 року).

Відповідно до поданої компанією звітності за 2023 рік її страховий портфель формувався в більшості за рахунок платежів з медичного страхування - 87%. Обсяг страхових премій в зазначеному періоді становив 37 571 тис. грн, сформовані страхові резерви - 3 675 тис. грн. За 2023 рік страховик сплатив страхові відшкодування в обсязі 6 900 тис. грн. Частка компанії за страховими преміями на страховому ринку становить 0,1%.

Отримай комплексну інформацію щодо ризиків роботи з контрагентами - у новій LIGA360. Перевіряй 28 ризик-факторів, повне досьє, структуру власності, податкову, судову інформацію, активи та власність, медіаактивність. Замов персональну презентацію менеджера сьогодні.

Рішення про вихід з ринку та затвердження Плану виходу з ринку ПРАТ "СК "Соверен" шляхом виконання страхового портфеля були ухвалені на позачергових загальних зборах акціонерів компанії (протокол від 24 травня 2024 року).

Відповідно до звітності страховика за 2023 рік його страховий портфель формувався в основному за рахунок платежів зі страхування наземного транспорту (99,6%). Обсяг страхових премій становив 4 218 тис. грн, сформовані страхові резерви - 1 651 тис. грн. За 2023 рік компанія сплатила страхові відшкодування в обсязі 1 783 тис. грн. Її частка компанії за страховими преміями на страховому ринку становить 0,01%.

Рішення про вихід з ринку та затвердження Плану виходу з ринку ТДВ "СТ "Авеста Страхування" шляхом виконання страхового портфеля були ухвалені на позачергових загальних зборах акціонерів страховика (протокол від 21 травня 2024 року).

Відповідно до звітності компанії за 2023 рік у портфелі превалює страхування майна (частка від сукупних страхових премій становить понад 67%) та медичне страхування (майже 16,1%). Обсяг страхових премій становив 138 463 тис. грн, сформовані страхові резерви - 38 658 тис. грн. За 2023 рік страховик сплатив страхові відшкодування в обсязі 7 694 тис. грн. Частка компанії за страховими преміями на страховому ринку становить 0,3%.

Після завершення процедури виходу з ринку шляхом виконання страхового портфеля страховики зобов'язані звернутися до Нацбанку з заявами про анулювання ліцензій на здійснення страхової діяльності.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини