Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чому одні юридичні фірми розвиваються, а інші – ні

15.52, 22 серпня 2019
4775
1

Яким речам приділяють увагу системні юридичні компанії, і що фірми-початківці найчастіше вважають другорядним

1. Першим і найбільш визначальним фактором є активність і вмотивованість керуючого партнера і партнерського складу фірми в цілому. Сюди ж віднесемо самодисципліну і методичність в питаннях розвитку бізнесу. Чим більше пасивний керівник, тим пасивніше і вся інша команда.

На словах розвивати свій бізнес хочуть всі, але коли доходить до «справи»: написання статей, коментарів, проведення заходів, участі в них, підготовки розсилок і т.п., то «план» і «факт», як правило, істотно відрізняються.

Одне з ключових завдань керуючого партнера - визначати стратегію розвитку фірми, річний план розвитку, контролювати виконання поставлених цілей і досягнуті результати.

Олександр Липський

2. Бренд компанії і загальне враження від фірми. Самий бажаний результат для будь-якої юр. фірми: коли клієнт думає про певну проблему і одразу ж асоціативно згадує бренд фірми, юристи якої є лідерами ринку в конкретній сфері. Однак, щоб досягти такого рівня необхідно вкласти багато сил і коштів у просування бренду компанії та експертність юристів. Далеко не всі компанії приходять до цієї «фінішної» межі.

Бренд повинен бути яскравим, незабутнім, лаконічним і зрозумілим. Графічне зображення бренду теж дуже важливо. «Золоті» шрифти і велика кількість вензелів вже в далекому минулому. На піку популярності мінімалізм у графіці. Чим більш громіздка назва і чим більше прізвищ партнерів у назві фірми - тим складніше її запам'ятати і тим менше у клієнтів асоціацій саме з вашим брендом.

3. Товар юриста - його знання. Чим більше корисного контенту юристи компанії генерують для бізнесу і чим ефективніше він доноситься до цільової аудиторії - тим краще. Якісний контент для бізнесу - «біль» більшості юридичних фірм. Добре, коли у штаті є PR-фахівець, який «стимулює» юристів писати матеріали, записувати відео, виступати на заходах і т.п., вичитує і редагує готові матеріали, а також контролює ефективність їх «доставки» цільовій аудиторії, моніторить і аналізує ефективність каналів комунікації. А коли такого фахівця в компанії немає? Повертаємося до п. 1 та питань мотивації.

4. Канали комунікацій. Будь-яких оффлайн-активностей без якісного і ефективного онлайн-супроводу вже недостатньо. Припустимо, ви виступили на якомусь гарному заході. Скільки людей почули вашу доповідь і побачили вас? 100, 200, 300? А якщо вашу доповідь розібрати на ключові тези та рекомендації, які будуть опубліковані в ЗМІ (наприклад, на діловому порталі ЛІГА:ЗАКОН Бізнес) або промотувати в Facebook, відзняти і змонтувати короткий та динамічний відеосюжет, зробити красиві розсилки з аналітикою існуючим і потенційним клієнтам, то охоплення аудиторії зросте в рази.

За таким самим принципом читаність і охоплення статей та інших аналітичних матеріалів, які розміщені на онлайн-ресурсах, істотно зросте, якщо крім юриста з текстами буде працювати грамотний SEO-спеціаліст.

5. Бізнес-мислення команди. Ваша команда повинна мислити категоріями бізнесу, тобто потенційних клієнтів. Це означає, що всю інформацію до цільової аудиторії потрібно доносити максимально оперативно, лаконічно і доступно. Бізнесу не цікавий глибинний сенс нормативно-правових актів і судова казуїстика. Бізнесу важливо розуміти поточну ситуацію, актуальні виклики та ризики, а також варіанти шляхи вирішення проблем. Чим менше тексту/слів і більше суті - тим краще. Чим більше якісного контенту і чим вище оперативність в його підготовці - тим краще. Чим більше сервісність та інформованість клієнтів про хід їх справ - тим краще. Чим вище швидкість зворотного зв'язку з боку фірми - тим краще.

Вся команда повинна бути «заряджена» на результат. Без продуманої і справедливої системи мотивації (в т.ч. і фінансової) команда не буде працювати з максимальним ККД.

Читайте також: «Ви б хотіли, аби у вашій компанії працювали виключно продуктивні люди?»

6. Ну і, нарешті, ваша компанія повинна гранично легко знаходитися у пошукових сервісах, як за назвою, так і за іменами/прізвищами ключових юристів (керівників практик, радників), ключовим пошуковим запитам, які релевантні для ваших ключових практик.

Для досягнення максимальної ефективності в результатах пошукової видачі вам також варто на системній основі співпрацювати з SEO-спеціалістом. В якості першого кроку ви можете зареєструвати вашу компанію в Національному професійному юридичному каталозі України Liga:BOOK, а також стати спікером Академії ЛІГА:ЗАКОН. З питань розміщення профілю юридичної фірми в Liga:BOOK звертайтесь за телефоном: +38 044 538 01 09 (внутр. 12-97)

З графіком заходів Академії ЛІГА:ЗАКОН ви можете ознайомитися тут.

Відстежувати, що пишуть, говорять чи показують ЗМІ щодо вас або вашої компанії можна за допомогою сервісу медіамоніторингу SEMANTRUM

Олександр Липський,

керівник напрямку «Бізнес»,

ЛІГА:ЗАКОН

Читайте також:

10 порад керуючому партнеру юридичної фірми з розвитку і просування бізнесу

План розвитку компанії: як зробити свій бізнес успішним

З чого юрфірмі варто починати календарний і бюджетний рік

Як зробити юридичну фірму успішною?

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему