Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Business English: підкорити раз і назавжди! Практичні поради

Вікторія Мельниченко, адвокат, к. ю. н.

Англійська мова необхідна сучасный успішній людині, як повітря. Це шлях до успішної кар'єри, нових контактів, розвитку бізнесу, а також особистого задоволення від того, що ти можеш вільно подорожувати по світу, спілкуючись з людьми інших національностей. Але як дістати цю бажану свободу спілкування та висловлювання своїх думок на нерідній мові?

Одного разу я прочитала книгу угорської перекладачки Като Ломб «Як я вивчаю мови», і моє життя змінилося. Като Ломб вільно розмовляла, читала і писала англійською, китайською, польською, російською мовами. Вона також зі словником читала на болгарській, датській, польській, румунській, російській мовах.

Дивно, але більшість мов Като Ломб оволоділа самостійно, а як саме - описано в книзі.

Говорячи простою мовою, вивчення відбувалося «в бою». Като Ломб освоювала нову мову методом «повного занурення», тобто освоювала граматику і лексику читаючи тексти в оригіналі. Взагалі, це звичайно, здається абсолютною фантастикою! Наприклад, як можна читати «Мертві душі» Гоголя, не знаючи російську мову в принципі? Однак, не будучи генієм, використовувати метод Като Ломб на практиці все ж можна і потрібно!

Чому ж змінилося моє життя після прочитання книги? Я зрозуміла, що і в 40 років можна освоїти нову мову, адже людські ресурси безмежні: ми просто лінуємося, посилаючись на брак часу, кидаємо вивчати, тому що не виходить добре розмовляти іноземною мовою, припиняємо читання книги в оригіналі, тому що постійно заглядати в словник нас дратує і т.д. Таким чином, я взялася за освоєння третьої мови: іспанського (англійська та німецька міцно закріпилися вже в моєму житті).

Але англійська мова все ж поза конкуренцією за рівнем охоплення спілкування між націями: це міжнародна мова.

На авторському тренінгу в Академії ЛІГА:ЗАКОН «Англійська за юриста за 1 день» ми даємо алгоритми юристу, як вивчити англійську мову для успішного застосування в щоденній роботі. Тренінг відбудеться 6 лютого 2020. Детальніше про захід читайте тут

У цій же статті хотілося б дати кілька практичних порад при вивченні мови:

1. Головна мета мови - спілкування. Спілкування з вашими бізнес-партнерами, колегами, друзями. Тому не варто мовчати тільки тому, що ви боїтеся робити помилки і вам буде ніяково. Пам'ятайте, що ваш бізнес-партнер, з Японії, наприклад, також не носій англійської мови, і також допускає помилки.

2. Якщо боїтеся заплутатися в часах, вживайте у вашій мові найпростіші і поширені часи: Present Simple і Past Simple. Іноді можна відповідати на питання, навіть не використовуючи часи. Наприклад: "How long have you been working with" Liga:Zakon"? - "Since last year".

3. Носії мови, як правило, дуже швидко говорять і ковтають закінчення. Не бійтеся перепитаєте, якщо не зрозуміли: "I am sorry, I did not quite catch you. Could you repeat that, please? ".

4. Психологи довели, що у нас є тільки 30 секунд, щоб сформувати про себе першу думку у співрозмовника. Тому рекомендую вам заготовити і вивчити невеликий текст-представлення себе, а також пару речень і питань для small talk з іноземцем.

5. Писати партнерам ділові листи можна і потрібно красиво, без граматичних помилок. Для цього важливо користуватися формулою KISS (keep it short and simple): писати короткі листи, які не перевищують 3-4 абзаців, використовуючи прості для вас граматичні обороти. Також рекомендую слідувати загальноприйнятій структурі ділового листа: Greeting; Making reference/Opening; Main Message; Closing; Signature.

6. Читати мінімум 3 сторінки англійською в день. Розумію, що це може бути складним заняттям, коли багато слів незрозумілі і книга стає нецікавою, а постійне звернення до словника - відволікає. Але потрібно просто знайти свою книгу! Я рекомендую читати Агату Крісті в оригіналі: проста доступна мова і цікаві сюжети. Також є серія книг «Легко читаємо по-англійськи» з адаптованими текстами. Постійне читання дозволяє «відчувати» мову, бачити її в динаміці, освоювати граматичні обороти на практиці і вчити стійкі словосполучення. Пам'ятайте Като Ломб? ?

7. Постійно «слухати» мову. Наприклад, в машині я слухаю виключно музику на іноземних мовах. Кожен день включаю радіо BBC і дивлюся улюблені серіали в оригінальному озвученні.

Наприкінці хотілося б сказати, що «чарівної таблетки», на жаль, для вивчення іноземної мови немає, але використовуючи певний набір алгоритмів, а також приділяючи хоча б мінімум часу щодня, англійську мову можна освоїти один раз і назавжди!

Запрошуємо на заходи Академії ЛІГА:ЗАКОН 

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему