Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Прокуратура продовжує контроль законності оренди землі

29 грудня 2017, 17:31
262
0
Реклама

Прокуратура Київської області повідомила про повернення в державну власність земельної ділянки площею 119 га і вартістю 188 млн гривень, яку було передано в оренду приватному підприємству без проведення аукціону.

Правоохоронці встановили, що одна з райдержадміністрацій всупереч приписам земельного законодавства передала в оренду зазначену землю на підставі технічної документації без проведення аукціону, а також розробки та затвердження проекту відведення земельної ділянки. У результаті прокуратура оскаржила цей договір оренди, а суд підтримав викладені в позові аргументи і визнав правочин недійсним. Земельні угіддя повернено державі.

Цей приклад підтверджує, що бізнесу насамперед варто бути зацікавленим у дотриманні правових процедур під час взаємодії з органами влади. Адже подальше оскарження узгоджених документів може завдати підприємствам значної шкоди через порушення бізнес-плану. Робота з нерухомістю - у зоні особливо пильної уваги її огляду на її значну вартість і складність процедури переходу прав. У зв'язку з цим дотримання формальних вимог і відстеження правильності процедури слід доповнити додатковими засобами контролю.

Зокрема, про зміни в реєстрі нерухомості щодо конкретного об'єкта можна дізнатися SMS-повідомленням, електронним листом, а також сповіщенням у кабінеті користувача за допомогою спеціального сервісу SMS-Маяк, запущеного на технічній базі "ЛІГА:ЗАКОН". Своєчасний сигнал про перехід прав підтвердить і гарантує успішне вирішення земельного питання або зведе до мінімуму зусилля із виправлення помилки, якої припустилися.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини