Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЖКГ

Комунальні послуги не можуть відключити у випадку наявності заборгованості: суд

2 вересня 2019, 09:00
15304
0
Реклама

Суть справи: позивач просив зобов'язати водоканал усунути перешкоди у користуванні каналізаційною трубою.

Відповідач проти позову заперечив, пояснивши, що позивач був відключений від центральної міської каналізації після неодноразових попереджень про таке відключення у разі несплати наявної у нього заборгованості за послуги.

Місцевий суд позовні вимоги задовольнив.

Апеляційний суд погодився із таким висновком.

Відповідно до ч. 3 ст. 16 Закону «Про житлово-комунальні послуги», комунальні послуги надаються споживачу безперебійно, за окремими винятками, до числа яких не віднесено наявність у споживачів заборгованості за надані послуги.

Читайте також: змінено порядок виплати субсидій

Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України передбачено відключення від водопостачання тільки в разі самовільного приєднання до систем централізованого водопостачання та водовідведення.

Суд зазначив, що законодавством не передбачено право виконавця послуг припинити водопостачання у разі несвоєчасної оплати споживачем наданих йому послуг.

Також апеляційний суд вказав, що питання стягнення з позивача заборгованості зі сплати вартості наданих послуг може бути предметом окремого позову.

Відповідну постанову по справі № 751/2004/19 Чернігівський апеляційний суд прийняв 14.06.2019. ЇЇ повний текст доступний в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Ви можете замовити тестовий доступ в систему за посиланням.

Зазначимо, що ця постанова апеляційного суду може бути оскаржена у Верховному Суді.

Вам також може бути цікаво:

Встановлено граничний розмір абонплати за комунальні послуги в багатоповерхівках

Верховний Суд дозволив скаржитись на незадовільну роботу комунальників

Нагадаємо, що модуль «Калькулятор розрахунку заборгованості та штрафних санкцій» Інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН допоможе розрахувати суму заборгованості з урахуванням інфляції, а також штрафні санкції. Тестовий доступ до ІПС можна отримати тут.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини