Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи збільшилась кількість звернень до Офісу протидії рейдерству після відкриття ринку землі

Реклама

Директор Офісу протидії рейдерству Віктор Дубовик і заступник директора Офісу протидії рейдерству Олена Антонюк взяли участь у роботі круглого столу на тему: «Громадська антирейдерська платформа. Презентація та обговорення заходів із протидії рейдерству та захисту права власності в умовах ринку землі», ініційованому Всеукраїнською асоціацією громад за підтримки Програма USAID з аграрного і сільського розвитку - АГРО.

Під час виступу Віктор Дубовик зауважив: «З 01 липня 2021 року набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», яким скасовано мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, та встановлено умови та підстави їх набуття у власність. Ми всі чекали цієї події, але водночас у нас були неабиякі побоювання щодо цього. Ми не виключали можливість отримання великої кількості скарг протягом перших двох місяців після відкриття ринку землі, але такого не сталося. Проаналізувавши кількість скарг щодо оскарження рішень, прийнятих щодо об'єктів нерухомого майна, ми виявили, що кількість скарг після відкриття ринку землі суттєво не збільшилась».

Очільник Офісу протидії рейдерству пояснив це тим, що є два фактори, які вплинули на такий стан речей. По-перше, це суттєве очищення лав державний реєстраторів та нотаріусів від недобросовісних осіб. По-друге, правочини щодо набуття права власності на землі с/г призначення підлягають обов'язковому нотаріальному посвідченню, а в такому випадку компетенція Мін'юсту обмежена - адміністративний порядок оскарження рішень у сфері державної реєстрації прав не передбачає визнання недійсними нотаріальних правочинів щодо переходу права власності, у тому числі укладених з порушенням переважного права купівлі такої землі. Вирішення таких спорів належить виключно до компетенції суду.

Також очікується ухвалення законопроекту № 3774 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму протидії рейдерству», який 15.04.2021 Верховна Рада України 311 голосами прийняла за основу. Цим законопроектом усуваються штучні бар'єри для розгляду Міністерством юстиції по суті скарг на реєстраційні дії (рішення) та удосконалити процедуру розгляду скарг, а також запроваджується правило про те, що правочин про розірвання договору оренди землі сільськогосподарського призначення, за яким орендарем є юридична особа, проголошується за замовчуванням значним, тобто потребує попереднього рішення загальних зборів учасників про надання згоди на його укладення», - зауважив Віктор Дубовик.

За матеріалами Міністерства юстиції.

Захистити своє майно від рейдерів допоможе ефективний сервіс SMS-Маяк від "ЛІГА:ЗАКОН". Завдяки ньому можна відстежувати зміни статусу об'єкта нерухомості. Отримана інформація дасть змогу своєчасно звернутися до суду з позовною заявою про скасування вчинених реєстраційних дій, а також до правоохоронних органів із заявою про неправомірність таких дій. Ефективно уберегтися від рейдерів також допоможуть сервіси SMS-Маяк Земля та SMS-Маяк Іпотека від "ЛІГА:ЗАКОН", за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом або через повідомлення в кабінеті користувача).

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини