Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

В НБУ розповіли про особливості нових депозитів із захистом від зміни валютного курсу

Реклама

Із 21 жовтня Національний банк разом із банками запровадив додатковий інструмент для збереження гривневих заощаджень населення - депозит із захистом від зміни валютного курсу.

Головна відмінність такого депозиту полягає в тому, що після закінчення строку депозиту (щонайменше за 6 місяців), крім початкової суми та невеликого проценту, вкладник отримає відсоткову винагороду, пропорційну зміні офіційного курсу гривні до долара США за період дії депозиту, якщо така зміна відбудеться.

Фактично це те ж саме, що придбати валюту за офіційним курсом НБУ, покласти її на рахунок у банку та продати за пів року за актуальним на той момент курсом НБУ.

Тобто такий депозит більше призначений для страхування заощаджень від ризику курсового знецінення, ніж для примноження заощаджень.

У Нацбанку відповіли на найпоширеніші питання щодо цього виду депозиту:

Чи отримаю я свої заощадження в доларі по завершенню такого депозиту?

Ви отримаєте не валютні, а гривневі кошти, перераховані за офіційним курсом на момент завершення строку депозиту. Тобто у разі, якщо гривня послабиться, сума вашого заощадження збільшиться на зміну офіційного курсу гривні.

Де топменеджерам читати інформацію? Новини, зміни законодавства та інформація про контрагентів - доступні в LIGA360. Замовте LIGA360 для бізнесу, щоб спільно знаходити ефективні рішення.

Чи правда, що тепер усі валютні депозити будуть видаватися в гривні?

Ні. Валютні депозити повертатимуться банками у валюті.

Умови за вашими валютними депозитами не можуть бути змінені, оскільки вони захищені законом.

Отже, запровадження цього продукту жодним чином не змінює правила для інших депозитів. НБУ лише надав додаткову можливість захистити гривневі заощадження, розширивши лінійку наявних інструментів.

Який сенс відкривати такий депозит, якщо можна просто купити валюту, у тому числі онлайн (із розміщенням на депозит від трьох місяців)?

Як і раніше, можна конвертувати гривневі кошти у валютний депозит від трьох місяців і отримати кошти у іноземній валюті після завершення його терміну. Новий депозит - це альтернативна опція, яку використовуватимуть ті люди, яким цікаві особливості саме цього депозиту. Це відсутність обмежень за сумою вкладу, тоді як купівля валюти з розміщенням на депозиті наразі обмежена сумою в 100 тис. грн на місяць (в еквіваленті).

Також курс за новим депозитом прив'язаний саме до офіційного курсу (зараз 36,6 UAH/USD), водночас більшість банків пропонують купити валюту онлайн під депозит за курсом 37,5-38,5 UAH/USD, а готівкову валюту - дорожче.

Яким чином це нововведення допоможе економіці?

Метою нововведення є сприяння зменшенню тиску на курс на готівковому валютному ринку, оскільки новий депозит стане додатковою альтернативою купівлі готівкової іноземної валюти, а отже зменшить попит на неї.

Чи в усіх банках доступний цей депозит?

Зараз таку опцію запровадили найбільші банки - Приватбанк і Ощадбанк. Але планується, що до них незабаром приєднаються й інші банки.

За матеріалами НБУ.

Отримуй актуальну інформацію для збереження бізнесу в умовах війни. Нормативно-правова інформація, щоденні оновлення документів, аналітичних статей та рекомендацій від LIGA ZAKON. Читай за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини