Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Європейській Бізнес Асоціації назвали пріоритети PR та маркетинг фахівців у 2024 році

Реклама

Європейська Бізнес Асоціація провела третю хвилю щорічного опитування серед фахівців сфери маркетингу та комунікацій членських компаній. Про це повідомляється на сайті ЄВА.

Його результати показали, що до топ-пріоритетів у роботі у 2024 році маркетологи відносять розвиток диджитал-каналів (69% опитаних), розвиток впізнаваності бренду (65%) та пошук нових активаційних платформ (56%).

В асоціації зазначають, що ці фактори є ключовими для маркетинг фахівців вже три роки поспіль.

Комунікаційники у 2024 році зосереджуються на формуванні репутації (57%), посиленні присутності в інформаційному полі (55%) та формуванні/посиленні бренду роботодавця (43%). На фокус їх роботи суттєво вплинуло повномасштабне російське вторгнення.

«Якщо на початку 2022 року головним пріоритетом була присутність в інфополі, то вже другий рік поспіль на перше місце респонденти відносять свої зусилля з розбудови репутації в компанії. Робота з брендом роботодавця вперше за три роки потрапила до топ-3 пріоритетів», - зазначають у бізнес-спільноті.

На думку учасників опитування, до топ-5 факторів, що найбільше впливають на репутацію компаній належать якість товарів та послуг, лідерство в галузі, якість обслуговування клієнтів, компетентність працівників, етика та цінності компанії. Серед PR та маркетинг факторів, що впливають на репутацію, респонденти називають спосіб вирішення криз та проблемних питань, здатність комунікувати і реалізовувати свою місію та цінності та комунікацію компанії зі своїми співробітниками.

Не пропустіть жодної згадки про ваш бренд у ЗМІ. Рішення LIGA360: PR-Менеджер - це щоденний моніторинг 15 тис. медіа, автоматичні звіти та визначення інформаційних трендів. Деталі за посиланням.

Опитування показало, що головними викликами минулого року є нестача ресурсів (75%), високий рівень професійної втоми та вигорання (59%) та зростання навантаження і обсягів роботи (56%), тобто фактори, які носять не професійний, а загальний характер. До основних професійних викликів 2024 року компанії відносять складність планування та утримання уваги аудиторії, обсяги задач, що зростають, захист репутації, короткостроковість кампаній, комунікації з урахуванням реалій воєнного часу.

«Компанії внесли суттєві зміни у свої PR та маркетинг стратегії одразу після повномасштабного вторгнення, і продовжують їх трансформацію у 2023-2024 роках. Більшість змін стосуються скорочення термінів планування, бюджетів та кількості активностей. Натомість бізнес фокусується на корпоративній соціальній відповідальності, соціальних та благодійних проєктах, соцмережах та власних медіа, роботою над брендом роботодавця», - йдеться у дослідженні.

Однак, попри загальне скорочення витрат, помітна тенденція до відновлення бюджетів. Так, 37% опитаних компаній збільшать PR/маркетингові бюджети у 2024 році (15% мали такі плани у 2023 році). Скорочуватимуть бюджети 10% (37% у 2023), а 47% залишать їх без змін. Водночас ці показники ще не відновились до рівня до повномасштабного вторгнення, тоді 49% закладали збільшення бюджетів на PR та маркетинг.

«Компанії фокусуються на утриманні та розширенні PR та маркетингових команд. Більшість, а саме 59% компаній не планують зміни, тоді як 35% найматимуть нових людей (20% у 2023 році), і тільки 2% - скорочуватимуть штат», - наголошують у бізнес-спільноті.

У ЄВА також зазначили, що серед основних інструментів, якими користуються фахівці у 2024 році, респонденти називають колаборації та партнерства, SMM, заходи та публічні виступи, зв'язки з медіа, внутрішні комунікації. Цікаво відзначити, що порівняно з минулим роком колаборації та партнерства піднялись з п'ятого на перше місце, а зв'язки з медіа - з першого знизились до четвертого.

Довідково:

Участь у опитуванні взяли 63 спеціалісти членських компаній Європейської Бізнес Асоціації, серед яких 42% - PR фахівці, 48% - маркетологи, 10% - інші дотичні спеціальності. Опитування проводилось з 26 грудня 2023 року до 13 лютого 2024 року.

Спробуйте LIGA360 PRO - рішення нового покоління для пошуку й аналізу інформації. Знаходьте відповіді, консультації експертів та алгоритми дій для вашої сфери діяльності. Більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини