Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ТОП-10 правових позицій ВС за весну-літо 2020 року для автомобілістів

Реклама

https://biz.ligazakon.net/ru/news/198015_poterya-soznaniya-voditelem-vo-vremya-upravleniya-avto-budet-li-otvechat-za-smert-passazhira

1.Особа не може відповідати за шкоду, нанесену пасажирам авто, якщо причиною ДТП стала втрата свідомості водія.

(Постанова ККС ВС від 9 липня 2020 року у справі № 390/348/16-к)

З повним текстом цього рішення можна ознайомитися у системі аналізу VERDICTUM. Це незамінний інструмент для юристів містить 85 млн судових рішень з господарських, цивільних, кримінальних та адміністративних справ, відображає історію проходження справ та подібні рішення. Швидко аналізуйте правові позиції Верховного Суду, моніторте розклад судових засідань та завантаженість суддів.

https://biz.ligazakon.net/ru/news/197713_vladelets-avto-otvechaet-za-vred-esli-sam-peredal-avto-netrezvomu-voditelyu-vs

2. Передання власником транспортного засобу з порушенням публічних норм (зокрема, особі, яка перебуває в стані алкогольного сп'яніння) не є його неправомірним заволодінням з огляду на наявність волі власника.

(Постанова КЦС ВС від 5 серпня 2020 року у справі № 456/881/17)

https://biz.ligazakon.net/ru/news/197688_kogda-konfiskatsiyu-avto-poschitayut-nezakonnoy-pozitsiya-vs

3. Суд послався на те, що цей автомобіль не був знаряддям вчинення злочину, оскільки не використовувався для виконання об'єктивної сторони кримінального правопорушення, передбаченого ст. 249 КК, тому в цьому випадку спеціальній конфіскації не підлягає.

(Постанова ККС ВС від 2 червня 2020 року у справі № 748/1457/19)

https://biz.ligazakon.net/ua/news/197660_nazd-na-netverezogo-pshokhoda-shcho-porushiv-pdr-chi-zvlnya-tse-vd-vdpovdalnost-vodya

4. Той факт, що небезпеку для руху, а саме перебування пішохода на проїзній частині дороги, створено внаслідок протиправної поведінки пішохода, не звільняє водія від виконання вимог пункту ПДР про те, що при виявленні пішохода водій повинен негайно вжити заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу.

(Постанова ККС ВС від 26 травня 2020 року у справі № 523/12810/15-к)

Потрібен юрист? Шукайте його в Національному юридичному каталозі України Liga:BOOK. Для вашої зручності розвинена система фільтрів і пошук одним рядком. Ви можете підібрати фахівця залежно від спеціалізації, регіону, мови і юрисдикції. Також доступна функція пошуку юриста недалеко від вас. З Liga:BOOK завжди легко знайти і обрати фахівця, а також отримати кваліфіковану допомогу. Шукайте необхідного юриста за посиланням

https://biz.ligazakon.net/ru/news/197559_verkhovnyy-sud-ukazal-osobennosti-obzhalovaniya-postanovleniya-o-narushenii-pdd

5. Строк оскарження постанови про порушення ПДР, у тому числі зафіксованого у автоматичному режимі, починається з моменту отримання такої постанови.

(Постанова КАС ВС 12 червня 2020 року № 686/28291/19)

https://biz.ligazakon.net/ru/news/197027_peresmotr-dela-otnositelno-voditelya-vozmozhen-iz-za-takikh-protsessualnykh-oshibok-sledovatelya-i-suda

6. Невиклик у судове засідання для допиту слідчого, експерта та свідка, а також ненадання адвокатам достатнього часу для підготовки до дебатів є порушенням принципу безсторонності.

(Постанова ККС ВС від 26 травня 2020 № 137/265/19)

https://biz.ligazakon.net/ru/news/196977_vsegda-li-voditel-neset-ugolovnuyu-otvetstvennost-za-naezd-na-peshekhoda

7. Об'єктивна сторона злочину, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами), складається з: порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту, суспільно небезпечних наслідків, причинного зв'язку між порушенням і наслідками. Відсутність хоча б одного з елементів об'єктивної сторони виключає можливість притягнення особи до кримінальної відповідальності. При вирішенні питання про причинний зв'язок ураховується наявність у водія технічної можливості уникнути шкідливого наслідку. Якщо такої можливості не було і встановлено, що аварійну ситуацію викликано не ним, то відповідальність водія виключається. У випадку, коли вказану ситуацію було створено самим водієм-порушником, відсутність технічної можливості уникнути шкідливих наслідків юридичного значення не має.

(Постанова ККС ВС від 24 березня 2020 року у справі № 130/720/17)

З актуальними розмірами штрафів за порушення правил безпеки дорожнього руху та експлуатації транспортних засобів можна ознайомитися у модулі "Довідники" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Скористайтесь для цього тестовим доступом.

https://biz.ligazakon.net/ru/news/196763_avto-ne-mogut-zabrat-na-shtrafploshchadku-tolko-za-narushenie-pravil-pdd---vs

8. Спеціальна конфіскація може бути застосована до майна засудженого чи в передбачених КК випадках - до майна іншої особи, яке використовувалося як знаряддя вчинення злочину, лише у випадках, якщо власник знав про їх незаконне використання.

(Постанова ККС ВС від 9 квітня 2020 року у справі № 676/2199/19)

https://biz.ligazakon.net/ua/news/196763_avto-ne-mozhut-zabrati-na-shtrafmaydanchik-tlki-za-porushennya-pravil-pdr---vs

9. Доставлення затриманого транспортного засобу для зберігання на спеціальний майданчик дозволяється лише у випадку, якщо транспортний засіб суттєво перешкоджає дорожньому руху.

(Постанова КАС ВС від 18 червня 2020 року у справі № 686/14075/16-а )

https://biz.ligazakon.net/ru/news/196033_ugolovnaya-otvetstvennost-voditelya-neizbezhna-dazhe-esli-drugoy-voditel-narushal-pdd

10. Причина, через яку створена небезпека для руху, не має значення, якщо встановлено, що водій мав можливість її вчасно виявити.

(Постанова ККС ВС від 19 травня 2020 року у справі № 490/10025/17)

Баранова Ольга, провідний юрист-аналітик порталу «ЛІГА:ЗАКОН Бізнес»

Також читайте:

ТОП-10 правових позицій суду відносно відповідальності водіїв

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини